• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Bezpieczna+
Program Bezpieczna+

Bezpieczeństwo w sieci

12 czerwca rozstrzygnięto zwycięzców konkursu na najlepszy plakat promujący bezpieczeństwo w sieci. Zwycięzcy otrzymali książki i dyplomy.
Konkurs na plakat odbył się w ramach akcji Bezpieczna +.


 

Kolejna akcja w programie "Bezpieczna +"

Uczniowie klasy 2e w środowy wieczór (30.05) wzięli udział w warsztatach  „Zdrowie, równość, edukacja – to jest najważniejsza racja”. Było to zadanie w ramach projektu "Bezpieczna +" realizowanego w naszej szkole. Tworzyliśmy obrazy na szkle, oglądaliśmy film i dyskutowaliśmy o problemach młodych ludzi.


 

Rodzinnie z grami planszowymi

W minioną środę uczniowie wraz ze swoimi rodzicami oraz babciami i dziadkami spędzili miło czas grając w gry planszowe w naszej szkole. Do wyboru mieli szeroki wachlarz różnego rodzaju gier od tych najprostszych do bardzo trudnych, wymagających zdolności szybkiego myślenia, analizy i wyciągania wniosków. Oczywiście każdy znalazł coś dla siebie a my mamy nadzieję, że znowu uda nam się zorganizować takie popołudnie Uśmiech Pomysłodawczynią tego spotkania była pani Joanna Frelich. Więcej zdjęć tutaj.

 

Warsztaty interpersonalne

W miniony wtorek grupa uczniów brała udział w warsztatach interpersonalnych "W zgodzie ze sobą, bliżej innych" prowadzonych przez psychologa szkolnego, panią Julię Machowską. Uczniowie w formie zabaw interpersonalnych, tworząc prace plastyczne uczyli się współpracy, poprawnej komunikacji, ćwiczyli radzenie sobie ze stresem zabierając głos publicznie. A wszystko w ramach programu " Bezpieczna+" Grinning Face


 

Warsztaty z pierwszej pomocy w klasie 3a i 4a

Dzisiaj w ramach programu Bezpieczna+ zostały w naszej szkole przeprowadzone warsztaty dotyczące pierwszej pomocy. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 3a i 4a. Pan ratownik z dużym zaangażowaniem szkolił nasze grupy jak ratować czyjeś zdrowie i życie w nagłych wypadkach! Więcej zdjęć tutaj.

 

RZĄDOWY PROGRAM - BEZPIECZNA+ w SP4

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po napisaniu projektu otrzymała  wsparcie finansowe na realizację zadań w programie Bezpieczna+

jest to kwota: 12 158 zł

W trakcie realizacji projektu pokażemy, jak treściwie i interesująco można spędzić czas pozalekcyjny. Chcemy, by nasi uczniowie angażowali się w różnorodne działania na rzecz innych oraz w życie szkoły. Działania nakierowane są na zwiększenie umiejętności praktycznych oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy teoretycznej. Naszymi działaniami zmniejszymy skalę negatywnych zjawisk społecznych, czym poprawi się jakości życia mieszkańców. Pragniemy zacieśnić współpracę z instytucjami, które będą naszymi partnerami w tym projekcie.

A oto zaplanowane działania:

 • ”Jestem bezpieczny w szkole i poza szkołą”  Zorganizowanie spotkania z  przedstawicielami Policji  i Straży Miejskiej w Rydułtowach dla uczniów związanego z bezpieczeństwem w szkole oraz poza szkołą.

 • „Chcę zostać ratownikiem” - zorganizowanie spotkania z lekarzem ratownictwa medycznego.

 • Dzień Rodziny - spotkania mające na celu integrację międzypokoleniową i prezentację dorobku artystycznego realizowanego w ramach projektu.

 • Wieczór gier planszowych – rodzinne spotkania.

 • Warsztaty integracyjno-twórcze przełamujące stereotypy myślenia o osobach niepełnosprawnych – (filcowanie, zabawy).

 • Szkolenie kadry nauczycielskiej z mediacji rówieśniczych.

 • Jestem twórczy dla siebie i innych. Warsztaty z młodzieżą mające na celu działania antydyskryminacyjne – w szczególności mowę nienawiści w świecie wirtualnym. W trakcie warsztatów przewidziane są też działania plastyczne – malowanie farbami na szkle.

 • Przeprowadzenie lekcji „CYBERPRZEMOC – jestem przeciw…” oraz konkursów plastycznych: „Kolorowy kodeks bezpiecznego dziecka” – klasy I do IV- „CYBERPRZEMOC – jestem przeciw...”

 • Warsztaty z przedstawicielami Związku Harcerstwa Polskiego –  „W gromadzie siła”  warsztaty będą miały charakter gry terenowej (zajęcia rekreacyjno-sportowe).

 • „Gotujemy się do pracy – integracyjno- społeczne warsztaty kulinarne” Warsztaty adresowane są  do chętnych uczniów naszej szkoły, w tym do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 • Reflektorem w mrok – teatralne działania dzieci zakończone przedstawieniem  pt. „Czerwony Kapturek” – spotkanie  z nieznajomym.

 • „W zgodzie ze sobą, bliżej innych” - „Warsztaty interpersonalne”

Cieszymy się, że możemy uatrakcyjnić nasze działania, zwrócić uwagę na to, co ważne i zaprosić na niektóre działania mieszkańców miasta.

Joanna Frelich

 Deklaracja dostępności

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama
Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 
Reklama