• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Comenius Regio
Wizyty

NASZA SZKOŁA  w  COMENIUS REGIO

„Mądrość jest umiejętnością korzystania z doświadczenia swego i cudzego”.

W myśl powyższej dewizy miała miejsce kolejna wymiana w ramach partnerskiego projektu „Wolontariat jako społeczna koncepcja o szczególnej wartości w gminie / mieście” Rydułtowy - Reken.
3-dniowy wyjazd przedstawicieli naszego miasta i nauczyciela Gimnazjum nr 1 pozwolił  na obserwację i spojrzenie z innej perspektywy na działania naszych projektowych partnerów.
Pierwszego dnia mieliśmy okazję zwiedzić nową przestrzeń Centrum Kształcenia, później zaś zapoznaliśmy się z interesującym międzypokoleniowym projektem „Przyszłość w przeszłość”. Projekt ten polegał na opracowaniu kodów kreskowych mobile tagging i zamieszczeniu ich obok tablic informacyjnych ważniejszych zabytków czy znaczących miejsc w  Reken. Zadaniem młodzieży było stworzenie stron internetowych, na których obok samych informacji znajdowały się filmy, wywiady przeprowadzone z osobami starszymi, opiekującymi się tymi zabytkami. Wspólne działania połączyły starsze i młodsze pokolenie.Więcej…
 

Jak nasza szkoła promuje miasto?

Po kilkuletniej wymianie pomiędzy naszymi szkołami, czyli pomiędzy Gimnazjum nr 1 i  Elisabeth-von-Thüringen Realschule w Reken doszło do wzajemnych spotkań władz miasta Rydułtowy z władzami z Reken.

Poniżej fragment artykułu i zdjęcia z niemieckiej prasy o rydułtowskiej wizycie w Reken. Naszą szkołę reprezentowała nauczycielka biologii p. Dominika Urbanek i autorka tej informacji, dyrektor G1 Alicja Kołodziej.

Wizyta polskiej delegacji z miasta Rydułtowy w Reken w ramach projektu partnerskiego Comenius Regio.

W zeszłym tygodniu po raz pierwszy w gminie Reken goszczono polską delegację miasta Rydułtowy, która przyjechała do Reken w ramach europejskiego projektu Comenius Regio.  Tematem projektu jest Sztuka oraz sport - porównanie szkolnych oraz pozaszkolnych możliwości kształcenia w Rydułtowach oraz Reken. Delegację reprezentowali pani burmistrz miasta Rydułtowy Kornelia Newy oraz przewodniczący Rady Miasta pan Lucjan Szwan.

Więcej…
 Deklaracja dostępności

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama
Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 
Reklama