• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Comenius Wyjazdy Indywidualne Uczniów

Akcja „Wyjazdy Indywidualne Uczniów Comeniusa” do której przygotowujemy się jako jedna z kilku szkół w Polsce, to dla moich podopiecznych szansa na niezwykłą przygodę połączoną z praktyczną nauką języków, poznaniem innego kraju od strony „zwykłego” mieszkańca oraz kolejny krok do dojrzałości i samodzielności.

W programie weźmie udział 5 uczniów Gimnazjum nr 1 z Rydułtów – niewielkiego miasta na Śląsku, którzy spędzą 3 miesiące w hiszpańskim Colindres.

Akcji tej towarzyszy ogromne zainteresowanie wszystkich uczniów szkoły, rodziców i mieszkańców Rydułtów. Sami zainteresowani, chociaż pełni obaw, z niecierpliwością  oczekują wyjazdu. Codziennie analizujemy wszelkie niepokoje i wątpliwości, które idą w parze z podekscytowaniem i nadzieją na ciekawe przeżycia i nowe znajomości. Zmagamy się z lękiem przed rozłąką z bliskimi oraz tremą przed nowym środowiskiem. Staramy się przewidzieć ewentualne zagrożenia i sytuacje problemowe znajdując dla nich potencjalne rozwiązania. Odpowiadamy na setki pytań zarówno uczniów jak i ich rodziców. Czy 14- latek poradzi sobie sam w obcym kraju, w obcej rodzinie? Czy ma wszelkie niezbędne dokumenty, które zagwarantują mu bezpieczny pobyt i powrót?

Z ogromną troską i skrupulatnością dbamy, żeby pod względem organizacyjnym zapewnić poczucie bezpieczeństwa naszej piątce, sprawiając równocześnie by pobyt w Hiszpanii był dla nich prawdziwą przygodą i przyjemnością.

Myślę, że uczestnictwo w tym projekcie jest świetną promocją naszego gimnazjum  w regionie. Sprawia, że bez kompleksów możemy mówić o naszej szkole, że jest otwarta na świat i ludzi, a swoim uczniom stwarza wiele możliwości rozwoju.

Czekamy i przygotowujemy się oczywiście na wizytę hiszpańskich uczniów u nas. Hiszpanie odwiedzą nas w styczniu i  spędzą tutaj 3 miesiące. Mamy nadzieję, że gorąca atmosfera i ciepłe przyjęcie wynagrodzi im chłodny klimat polskiej zimy. Jesteśmy także pewni, że wbrew niektórym opiniom Polska, w tym także Śląsk pozytywnie zaskoczy i zainteresuje naszych gości.

koordynator

Barbara Staniczek-Szurek

 


 

Deklaracja dostępności

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama
Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Reklama