• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start 2019 / 2020
Konkursy

Matematyka bez granic

Czwartek był ważnym dniem dla klas 5a i 6a bo właśnie wtedy miała miejsce kolejna odsłona Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez Granic". Tym razem uczniowie młodszych klas musieli wytężyć swoje mądre główki. Świadomość, że w tym samym czasie z tymi samymi zadaniami pracowali nasi rówieśnicy w całej Europie daje nam poczucie integracji i wspaniałej międzynarodowej zabawy Grinning Face.


 

Nagrodzeni w konkursie wojewódzkim


W minionym tygodniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród X Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej „Wykreuj historię”. Milena Kalawski z klasy 6a zdobyła I miejsce, a Hanna Pawlik z 7b otrzymała wyróżnienie II stopnia. W konkursie wzięło udział ponad 70 uczestników. Gratulujemy naszym uczennicom oraz ich opiekunce pani Ewie Skaba.


 

Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Marysia Kolar z klasy 8a wzięła udział w II etapie ogólnopolskiego konkursu „Lust auf Lesen?” w Katowicach. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą umiejętnością czytania ze zrozumieniem w języku niemieckim. Teraz czekamy trzymamy kciuki i czekamy na wyniki Slightly Smiling Face

 

Nasi uczniowie w konkursie międzynarodowym

W czwartek klasa 8a wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie „Mathématiques Sans Frontières” (Matematyka Bez Granic) – edycja Polska. Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Pozwala na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijaniu twórczej aktywności uczniów. Ponadto wyrabia umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Daje również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą swoich rówieśników z Europy oraz zachęca do pokonywania barier językowych w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej. Trzymamy kciuki za 8a - wyniki już wkrótce :)


 

Wielka radość i sukces naszych uczennic


Z radością informujemy, że nasze ósmoklasistki Martyna Pieczka i Patrycja Dronszczyk zajęły 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "You Can Speak English". Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Wodzisławiu Śl. i  Szkołę Językową Pascal Connect, pod patronatem PODN w Wodzisławiu Śl. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością mówienia w języku angielskim. Jedną z konkurencji był spontaniczny dialog z native speaker'em, gdzie oprócz umiejętności językowych ważne było też opanowanie i pokonanie tremy. Inną konkurencją, która wymagała przygotowania uczniów było zareklamowanie produktu, gdzie oprócz zdolności mówienia po angielsku ważna była pomysłowość i oryginalność, a także współpraca. We wszystkich tych aspektach nasze uczennice spisały się rewelacyjnie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczennice przygotowała pani Marzena Wycisk.

 


Strona 1 z 6