• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start 2019 / 2020
Konkursy
Mathématiques sans frontières

Mamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez Granic" Senior (kl.8) i Junior (kl.5 i 6) Edycja XXXI. Nasze klasy uzyskały wspaniałe wyniki, co nas bardzo cieszy:) Uczniom tych klas gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i podążania jakże pięknym szlakiem matematycznym. WIELKIE BRAWA !!!

klasa 8a - III miejsce w regionie zachodnio - śląskim

klasa 6a - II miejsce w regionie zachodnio - śląskim

klasa 5a - V miejsce w regionie zachodnio - śląskim


 

Sukces naszej uczennicy


Jesteśmy niesamowicie dumni z faktu, że Maria Kolar - uczennica klasy 8a - otrzymała tytuł Finalisty III Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?” (poziom A1-A2) przeprowadzonego 23.05.2020. Finał poprzedziły dwa etapy pisemne – szkolny i regionalny, w każdym z nich Marysia uzyskała bardzo dobry wynik. Konkurs wymagał rozległej wiedzy oraz wysokich umiejętności językowych i dla początkujących adeptów języka niemieckiego był naprawdę trudny. Marysia świetnie poradziła sobie z wymaganiami konkursowymi, co zaowocowało odniesieniem tego wielkiego sukcesu. Marysiu, gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów! Grinning Face

 

Kangurowe potyczki

W naszej szkole, jak co roku, odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Tym razem jednak został przeprowadzony w formie online. Wzięło w nim udział 32 uczniów, a aż 7 z nich zdobyło wyróżnienia. Są to:

 


- Agata Orłowska z 4a

- Emilia Kolar z 5a

- Robert Bober z 6a

- Milena Kalawski z 6a

- Przemysław Katarzyniec z 7a

- Hanna Pawlik z 7a

- Paulina Pyszny z 7a

Wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za włożony trud. Nagrodę za uczestnictwo - drewnianą układankę - otrzymacie razem ze świadectwem szkolnym. Miłego łamania głowy podczas jej układania:)

Zapraszamy w przyszłym roku do kolejnej edycji konkursu:)
 
Sukces po angielsku

Z przyjemnością informujemy, że nasza ósmoklasistka Martyna Pieczka zajęła 2 miejsce w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego dla klas III i VIII "Let's High 5". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ziemi Radlińskiej w Radlinie. W konkursie należało wykazać się znajomością słownictwa z kilku tematów, a także szybkością udzielania odpowiedzi, gdyż liczyła się ilość poprawnych odpowiedzi i czas ich nadesłania. Uczniowie musieli się również wykazać wytrwałością ponieważ zadania należało robić przez pięć kolejnych dni. Konkurs był oczywiście przeprowadzony online. Jak widać niektórym uczniom nawet nietypowe warunki nie przeszkadzają w poszerzaniu swojej wiedzy i uczestniczeniu w zdrowej rywalizacji.


 

Matematyka bez granic

Czwartek był ważnym dniem dla klas 5a i 6a bo właśnie wtedy miała miejsce kolejna odsłona Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez Granic". Tym razem uczniowie młodszych klas musieli wytężyć swoje mądre główki. Świadomość, że w tym samym czasie z tymi samymi zadaniami pracowali nasi rówieśnicy w całej Europie daje nam poczucie integracji i wspaniałej międzynarodowej zabawy Grinning Face.


 


Strona 1 z 6

Osiągnięcia uczniów

Reklama

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 
Reklama