• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4, Rydułtowy

Pierwszy tydzień w Colindres

(zdjęcia tutaj)

Dzisiaj mija tydzień od czasu gdy zamieszkaliśmy w naszych hiszpańskich rodzinach, stres powoli opada a bariery językowe zanikają. Tutaj w Hiszpanii wszystko tak bardzo rożni się od Polski. Sposób bycia, posiłki, relacje, lekcje w szkole i spędzanie wolnego czasu wyglądają tu zupełnie inaczej. Cieszymy się z tego, że to właśnie my możemy doświadczyć szoku kulturowego i przeżyć te niezapomniane chwile. Jesteśmy pewni, że przywieziemy ze sobą kilka zbędnych kilogramów, ponieważ w hiszpańskich rodzinach jemy bardzo, bardzo, bardzo dużo.
Mamy mnóstwo nowych przyjaciół, których uczymy mówić po polsku, co niewątpliwie brzmi zabawnie. Spędzamy dużo czasu na podwórku, ponieważ tutaj życie towarzyskie toczy się właśnie na zewnątrz. Jedna z rzeczy, która cieszy nas najbardziej, to pogoda! Kiedy rozmawiamy z naszymi przyjaciółmi i słyszymy, że w Polsce pada, jest zimno i dni nie należą do zbyt słonecznych, my ich pocieszamy - tutaj w Colindres słońca nam nie brakuje a na deszcz jak na razie się nie zanosi :)
Ostatni dzień wakacji spędziliśmy na plaży w Laredo! Plaża jest ogromna a ocean nie taki zimny jak mogłoby się wydawać. Jak widzicie, pogoda naprawdę nam dopisuje.

Więcej…
 

 

W połowie drogi ...


Dnia 9 lutego bieżącego roku w naszym gimnazjum odbył się tak zwany „półmetek”. Jak sama nazwa wskazuje, jest to impreza organizowana dla uczniów, którzy są już w połowie drogi do ukończenia szkoły gimnazjalnej, czyli dla drugoklasistów. Ja również uczestniczyłam w tym wydarzeniu i chciałam podzielić się wrażeniami.


Więcej…
 

Rekolekcje wielkopostne

7 - 9 marzec 2012

 

Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach informuje, że w dniach 7, 8 i 9 marca 2012 r. w naszej parafii odbywać się będą rekolekcje wielkopostne dla młodzieży. W tym czasie w szkole nie będzie lekcji, natomiast uczniowie mogą uczestniczyć w spotkaniach z rekolekcjonistą odbywających się w kościele na rynku. Porządek rekolekcji: środa i czwartek: godz. 9.30 - spotkanie dla klas pierwszych i drugich a, d, e; godz. 11.30- spotkanie dla klas drugich b, c oraz dla klas trzecich; piątek: godz. 9.30 - msza św. na zakończenie rekolekcji.

Ponadto w czwartek, tj. 8 marca br. w godz. 9.30 - 11.00 klasy trzecie będą pisać próbny egzamin gimnazjalny z matematyki.
W czasie rekolekcji wielkopostnych odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczniów spoczywa na rodzicach. Nauczyciele każdego dnia będą sprawdzać obecność uczniów na spotkaniach rekolekcyjnych tylko w celu zapewnienia bezpieczeństwa, ale nie zostanie ona wliczona do frekwencji.

 

Uczniowie o festynie cz. 2


Każda szkoła ma swoje tradycje. Tak też jest i w przypadku Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach. Od lat miesiąc październik kojarzy się tu ze Świętem Pieczonego Kartofla. Jest to festyn obfitujący w mnóstwo słodyczy, zabaw, występy artystyczne oraz ognisko, przy którym można upiec kiełbasę bądź ziemniaka – symbol naszej wspólnej zabawy.

Więcej…
 

GIMNAZJUM nr 1 cząstką Miasta w ostatnim dwudziestoleciu -

„Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija” Elias Canetti


Czy lubi się szkołę? Większość uczniów powie, że nie… bo trzeba się uczyć … a najlepsze są wakacje … Ale każdy z nas powracał lub wraca do szkolnej ławy, wspaniałych przyjaźni, pierwszych miłości ... Szkoła była i jest miejscem szczególnym, zawsze wywołującym emocje i chyba oto chodzi … Historia Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach mimo, iż krótka jest bardzo bogata. Poprzedniczką szkoły do roku 1999 była Szkoła Podstawowa nr 5, która powstała jako jedna z „Tysiąclatek” w 1965 r. (funkcjonuje wespół z gimnazjum do roku 2002). Dyrektorami Szkoły Podstawowej nr 5 byli kolejno: w latach 1991-96 Aniela Turek, Bogdan Bojko 1996-99, Joanna Maciejewska, 1999-2000 która pełniła jednocześnie funkcję wicedyrektora gimnazjum oraz 2000-2002 Renata Siodmok. Po reformie oświaty 1 września 1999 roku pierwsi absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 5 przekroczyli progi gimnazjum, które w chwili obecnej funkcjonuje już 13- ty rok.

Więcej…
 


Strona 1 z 225

Osiągnięcia uczniów

Reklama

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Reklama