• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Comenius Regio
Wizyty

NASZA SZKOŁA  w  COMENIUS REGIO

„Mądrość jest umiejętnością korzystania z doświadczenia swego i cudzego”.

W myśl powyższej dewizy miała miejsce kolejna wymiana w ramach partnerskiego projektu „Wolontariat jako społeczna koncepcja o szczególnej wartości w gminie / mieście” Rydułtowy - Reken.
3-dniowy wyjazd przedstawicieli naszego miasta i nauczyciela Gimnazjum nr 1 pozwolił  na obserwację i spojrzenie z innej perspektywy na działania naszych projektowych partnerów.
Pierwszego dnia mieliśmy okazję zwiedzić nową przestrzeń Centrum Kształcenia, później zaś zapoznaliśmy się z interesującym międzypokoleniowym projektem „Przyszłość w przeszłość”. Projekt ten polegał na opracowaniu kodów kreskowych mobile tagging i zamieszczeniu ich obok tablic informacyjnych ważniejszych zabytków czy znaczących miejsc w  Reken. Zadaniem młodzieży było stworzenie stron internetowych, na których obok samych informacji znajdowały się filmy, wywiady przeprowadzone z osobami starszymi, opiekującymi się tymi zabytkami. Wspólne działania połączyły starsze i młodsze pokolenie.Więcej…
 

Jak nasza szkoła promuje miasto?

Po kilkuletniej wymianie pomiędzy naszymi szkołami, czyli pomiędzy Gimnazjum nr 1 i  Elisabeth-von-Thüringen Realschule w Reken doszło do wzajemnych spotkań władz miasta Rydułtowy z władzami z Reken.

Poniżej fragment artykułu i zdjęcia z niemieckiej prasy o rydułtowskiej wizycie w Reken. Naszą szkołę reprezentowała nauczycielka biologii p. Dominika Urbanek i autorka tej informacji, dyrektor G1 Alicja Kołodziej.

Wizyta polskiej delegacji z miasta Rydułtowy w Reken w ramach projektu partnerskiego Comenius Regio.

W zeszłym tygodniu po raz pierwszy w gminie Reken goszczono polską delegację miasta Rydułtowy, która przyjechała do Reken w ramach europejskiego projektu Comenius Regio.  Tematem projektu jest Sztuka oraz sport - porównanie szkolnych oraz pozaszkolnych możliwości kształcenia w Rydułtowach oraz Reken. Delegację reprezentowali pani burmistrz miasta Rydułtowy Kornelia Newy oraz przewodniczący Rady Miasta pan Lucjan Szwan.

Więcej…