• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Grupa teatralna
Grupa teatralna

DODATKOWE ZAJĘCIA SZKOLNE - TEATR

Szkolny teatr ma ogromną rolę w kształtowaniu młodego człowieka. Dzieci i młodzież otwierają się emocjonalnie, uwrażliwiają, rozbudzają wyobraźnię, wyrażają siebie, integrują i pozwalają uwierzyć w swoje możliwości, a przede wszystkim dobrze się bawią.

W naszej szkole ze względu na duże zainteresowanie działają trzy grupy teatralne.

Zajęcia teatralne to nie nudne powtarzanie tekstu zadanego do nauczenia. Staram się, aby każde zajęcia było poświęcone innemu tematowi.

Ostatnio pojawił się temat morza. Przed wyprawą w rejs pojawiła się rozgrzewka ciała, naśladowaliśmy odgłosy morza (ćwiczymy dykcję i przeponę), tworzyliśmy etiudy, których akcja toczyła się na morzu, nie zabrakło też statków zbudowanych z kartonów.

W tym semestrze dzieci młodsze przygotowały świąteczną opowieść „Bombki”, a młodzież w teatrze cieni - „Historię Narodzenia”. Spektakle te zostały zaprezentowane podczas akademii z okazji świąt i Karnawałowego Festiwalu Nauki.

Żeby uczyć i inspirować, trzeba samemu poszukiwać.

Dlatego nie sposób wymienić warsztatów teatralnych, w których wzięłam udział. Niedawno uczestniczyłam w projekcie „Teatr Wzmacnia ” organizowanym przez Teatr Ateneum, a Instytut Teatralny w Warszawie jest moją ulubioną przystanią.

Zachęcam do poszukiwań i eksperymentów teatralnych, aby dziecko mogło się znaleźć w niecodziennej sytuacji wyzwalającej kreatywność.

Zobaczcie zdjęcia naszych grup tutaj.

Joanna Frelich

 

Warsztaty teatralne

Nasza grupa teatralna prowadzona przez panią Joannę Frelich, ciągle się rozwija. W mijającym tygodniu nasi młodzi artyści wzięli udział w warsztatach teatralnych w Buczkowicach, niedaleko Szczyrku. 

TEATRALNE ZMAGANIA

19.05.17 nasza szkolna grupa teatralna WSZYSTKO GRA miała możliwość wyjazdu do Buczkowic na Festiwal Miniatur Teatralnych. Oprócz prezentacji swojego przedstawienia, zobaczyliśmy inne przygotowane przez młodzież z całego województwa.

Niewątpliwą zaletą festiwalu są warsztaty teatralne prowadzone przez zawodowych aktorów. Wykonując szereg ćwiczeń pomocnych aktorowi, uświadomiliśmy sobie jak ważne jest odpowiednie przygotowanie nie tylko do gry aktorskiej, ale także do życia. Prawidłowa dykcja, postawa i pewność siebie to umiejętności przydatne w różnych sytuacjach życiowych.

Teatr porusza uczucia i wyobraźnię. Cieszymy się, że w naszej szkole dzięki wsparciu rodziców mamy możliwość budowania świata marzeń.
 

Festiwal Teatralny

 

20.05.16 szkolna grupa teatralna „Wszystko gra” miała okazję uczestniczyć w teatralnych zmaganiach podczas Wojewódzkiego Festiwalu Miniatur Teatralnych w Buczkowicach. Oprócz prezentacji swojego przedstawienia, oglądaliśmy inne, a także wzięliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez aktora. Wykonując szereg ćwiczeń pomocnych aktorowi, uświadomiliśmy sobie jak ważne jest odpowiednie przygotowanie nie tylko do gry aktorskiej, ale także do życia. Prawidłowa dykcja, postawa i pewność siebie to umiejętności przydatne w różnych sytuacjach życiowych.


 

Gdy wyobraźnia ślepnie …

To właśnie wyobraźnia była gościem warsztatów teatralnych zainspirowanych opowiadaniem Richarda Bacha „Mewa” prowadzonych przez panią Joannę Frelich w ramach projektu Lider Teatroteki.  Próbowaliśmy latać, przełamywać konwenanse, poznawać świat zmysłami dotyku i słuchu … ale się działo.

Dziękujemy za wsparcie  i  „trzecie oko” panu Sebastianowi Świąder z Instytutu Teatralnego z Warszawy.

 


Strona 1 z 2

Reklama

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 
Reklama