• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Akcje Wszystkie kolory świata

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

W tym roku szkolnym nasze Gimnazjum przyłączyło się do ogólnopolskiego projektu UNICEF-u „Wszystkie kolory świata”. Projekt ten jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Czadzie. Pragnęliśmy pokazać młodzieży jak ważne jest niesienie pomocy potrzebującym. Jednocześnie chcieliśmy uświadomić uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne.

W ramach akcji uczniowie przygotowali specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Nie jest ona zwykłą szmacianą lalką – jest symbolem pomocy dla rówieśników z biednych krajów. Nasze lalki były wyjątkowe, każda z nich miała swoją tożsamość, kolor skóry, strój a także imię i wiek, umieszczone w specjalnym „akcie urodzenia”.

 

Do 10 stycznia można było podziwiać Sillow, Marysię, Zenka, Isaurę oraz pozostałe laleczki w szklanej gablocie na dolnym korytarzu, jednocześnie oddając głos na najlepsze „dzieło”. Społeczność szkolna wybrała „Georga” do reprezentowania naszej szkoły w głosowaniu ogólnopolskim.

11 stycznia podczas Wieczoru Noworocznego w naszej szkole odbyła się licytacja, wszystkie nasze lalki znalazły nowy dom, a nam udało się wpłacić na konto UNICEF-u 1805,00 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na szczepionki przeciw najgroźniejszym chorobom takim jak: polio, gruźlica, odra. Choroby te dziesiątkują dzieci w Czadzie.

Cieszymy się, że udało się nam pomóc 180 dzieciom, a poprzez nasze działania  możemy  kształtować  wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

Zobacz galerię lalek tutaj.

 

Reklama

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 
Reklama