• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Co widzę, gdy rozglądam się wokół?

 

Nasi uczniowie są bardzo uważnymi obserwatorami otaczającego nas świata. Jedni zatrzymują piękno chwili na fotografii, inni za pomocą słów oddają niezwykłość miejsca. Piątoklasiści zrealizowali projekt polegający na opisie ciekawego miejsca w mieście - jedni znaleźli go dalej od domu, inni w przydomowym ogrodzie. Oto kilka przykładów:

 

Opis krajobrazu w Rydułtowach

W pewien czerwcowy poranek spojrzałam za okno. Moim oczom ukazał się piękny widok.

Na pierwszym planie znajdowała się wysoka, jasnozielona choinka. Po prawej stronie rósł duży orzech, a tuż za nim był ogródek. Po lewej stronie znajdowały się jabłonie i piękna altana, do której wejście przysłaniała brzoza.

Na drugim planie widać było domy stojące wzdłuż bocznej ulicy oraz bujną roślinność. Na horyzoncie widziałam wieżę kościoła i dachy budynków. Były widoczne także kominy ciepłowni, hałda oraz liczne drzewa.

Różnorodność roślin powoduje ożywienie i radość. Cudownie jest mieć taki krajobraz za oknem.

Emilka Kolar

 

Piękny zakątek w moim mieście

Jest spokojny, czerwcowy wieczór. Z okna mojego pokoju rozpościera się widok na duży ogród pełen soczystej zieleni trawy i kolorowych kwiatów.

Na pierwszym planie widać rabatę mojej mamy, a na niej plamy różnobarwnej roślinności. Na drugim planie znajdują się wysokie, smukłe brzozy oraz krzewy czarnego bzu. W tle można dostrzec staw, który jest przebudowywany w tężnię. Tuż za nim stoi gmach RCK-u. Na bezchmurnym niebie pojawiła się grupa zwinnych jaskółek szukających muszek.

Ostatnie promyki zachodzącego słońca znikają za pobliskim wzniesieniem. Wspaniale jest odczuć magię takiej chwili!!!

Adam Wojciechowski

 

Reklama

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości 
Reklama