• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

 

Dziękujemy za wspólnie spędzony rok szkolny 2018/2019. Życzymy udanych wakacji Uśmiech

Do zobaczenia we wrześniu.

Grono Pedagogiczne i Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach.

 

Szanowni Państwo!!

W związku z przygotowywaniem się Miasta Rydułtowy do złożenia zarysu projektu w ramach Programu „Rozwój Lokalny” współfinansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2020 proszę o wypełnienie, krótkiej ankiety i wskazanie głównych problemów miasta oraz problemów w funkcjonowaniu urzędu.

https://forms.gle/DJ2WH3PvEWxYsy1t9

Proszę o wypełnienie ankiety zarówno przez matki jak i przez ojców, gdyż wtedy będziemy mieli reprezentatywność próby badawczej.

Termin wypełnienia ankiety do 30.06.2019 r.

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny!!

 

Zakończenie roku szkolnego


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca w RCK "Feniks".

Klasy od 1 do 7 SP - godz. 8.00

Klasy 3 Gimnazjum - godz. 9.30

 

Zaproszenie

 

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów przyszłorocznych klas 1 na spotkanie organizacyjne 17 czerwca (poniedziałek) o godz. 17.00

w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach.

 

Informujemy, że w związku z falą upałów w kolejnych dniach , czyli 13 i 14 czerwca 2019 r. obowiązuje zmiana czasu pracy:

Nr kolejny lekcji

Lekcja

Przerwa

1.

8.00 – 8.30

5 minut

2.

8.35 – 9.05

5 minut

3.

9.10 – 9.40

5 minut

4.

9.45 – 10.15

20 minut - obiad

5.

10.35 – 11.05

20 minut - obiad

6.

11.25– 11.55

5 minut

7.

12.00 – 12.30

5 minut

8.

12.35 – 13.05

5 minut

 

UWAGA!

 

Przypominamy, że 8 czerwca uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 12.30. Każda klasa ma w tym dniu 2 lekcje w szkole. Zmieniony plan widoczny jest w dzienniku na dzień 2 maja. O 14.30 uczniowie z nauczycielami przechodzą na RAFĘ. Nauczyciele pełnią opiekę nad dziećmi na czas występów naszej szkoły tj. do godz.16.00.

 

Bijemy rekord w czytaniu

Uwaga! Uwaga! Tegoroczna ogólnopolska akcja bicia rekordu we wspólnym czytaniu "JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM" w naszej szkole odbędzie się już w najbliższy czwartek 06.06.19 r. na czwartej lekcji.
Czytamy na naszym boisku. Proszę przynieść: KSIĄŻKĘ, kocyk, nakrycie głowy, może być koszyk piknikowy z owocami lub innymi pysznościami! Grinning Face Klasy, w miarę możliwości, ubierają się na jeden wspólnie wybrany kolor.

 

Sukces matematyczny

3B NAJLEPSZA!!!! W XXX edycji Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez Granic (Mathématiques sans Frontières) klasa 3B zajęła I miejsce w regionie zachodnio-śląskim, II w województwie śląskim i IX w Polsce! Konkurs organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. W konkursie liczą się nie tylko umiejętności matematyczne, ale także współpraca, podział zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia i zdolności językowe. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym. W tym roku w całej Polsce do konkursu przystąpiło 297 klas gimnazjalnych. Cieszymy się z sukcesu naszych gimnazjalistów. Serdecznie gratulujemy! Grinning Face

 

Wybory do Rady Uczniowskiej

W zeszły piątek w naszej szkole Rada Uczniowska zorganizowała wybory swoich następców na nowy rok szkolny 2019/2020. Wszystkim zgromadzonym kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze a uczniowie dokonali wyboru swoich przedstawicieli na kolejny rok. Nowy samorząd szkolny będzie pracował w składzie (w porządku alfabetycznym):

Bizoń Marta 5a,
Bober Robert 5a,
Dronszczyk Patrycja 7a,
Graniczka Igor 7a,
Jałocha Wiktoria 5a,
Kalawski Milena 5a,
Kempny Wiktoria 4a,
Kolar Emilia 4a,
Kolar Maria 7a,
Pawelec Wiktor 6a,
Pawlik Hanna 6a,
Pieczka Martyna 7a.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnych działań Grinning Face


 

W krainie krasnoludków

W zeszłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach nasi uczniowie zostali nagrodzeni za swoje prace plastyczne. Nataniel Gruszka zdobył 2 miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "W krainie krasnoludków ", a Franek Mainczyk oraz Emilia Jakubiak zdobyli wyróżnienia. Bardzo im gratulujemy i życzymy kolejnych takich szaleństw Grinning Face With Big Eyes


 

Spotkanie z autorem

Klasy pierwsze spotkały się dziś z młodym, ciekawym człowiekiem - autorem książki "Niekrólewska wyprawa". Pan Krzysztof Pławecki opowiedział nam o kulisach powstawania książki, która jest prezentem dla jego małej siostrzyczki.

 

Finaliści Sudoku

24 maja w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. A. Mickiewicza w Rybniku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Sudoku. Finalistami z naszej szkoły zostali: Paulina Pyszny, Przemek Katarzyniec, Alicja Malcharczyk, Nadina Franke i Kacper Kisiel. Gratulujemy umiejętności i wytrwałości! Grinning Face

 

Zebranie w sprawie Komersu


Przewodnicząca Rady Rodziców informuje, że w poniedziałek 27 maja, o godzinie 18.00 odbędzie się obowiązkowe zebranie przedstawicieli rodziców klas trzecich gimnazjalnych dotyczące organizacji Komersu.

 

W zabytkowej kopalni Guido

Mnóstwo korytarzy, XIX wieczne chodniki, kombajn, 100 letnia stajnia końska, narzędzia górnicze, szyb kolejowy ... i wiele innych atrakcji ... to zabytkowa kopalnia Guido w Zabrzu. To wszystko widzieliśmy MY - klasa 6a i 7a. Wielki szacunek dla pracy górników. Więcej zdjęć tutaj.


 

Konkurs matematyczny "Sowa"

Aż 6 uczniów naszej szkoły dostało się do finału konkursu matematycznego "Sowa" organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Noblistow Polskich w Rydułtowach. Są to: Kornelia Wochnik, Julia Abczak, Mateusz Rudzinski, Jakub Koszorz, Rostyslav Ivashchenko i (nieobecny na zdjęciu) Dawid Szkuat. Jakub Koszorz został laureatem 3 miejsca w finale. Gratulujemy! Grinning Face

 

Głosujcie na prace naszych uczniów!

Nasi uczniowie zakwalifikowali się do II etapu konkursu. Należy im pomóc, więc klikamy na obrazek, a później zostawiamy "like" pod nim :)


 


Strona 7 z 68