• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach
Sukces po angielsku

Z przyjemnością informujemy, że nasza ósmoklasistka Martyna Pieczka zajęła 2 miejsce w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego dla klas III i VIII "Let's High 5". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ziemi Radlińskiej w Radlinie. W konkursie należało wykazać się znajomością słownictwa z kilku tematów, a także szybkością udzielania odpowiedzi, gdyż liczyła się ilość poprawnych odpowiedzi i czas ich nadesłania. Uczniowie musieli się również wykazać wytrwałością ponieważ zadania należało robić przez pięć kolejnych dni. Konkurs był oczywiście przeprowadzony online. Jak widać niektórym uczniom nawet nietypowe warunki nie przeszkadzają w poszerzaniu swojej wiedzy i uczestniczeniu w zdrowej rywalizacji.


 

Projekt Edukacyjny "Zaproś mnie na swoją lekcję"


Podróże kształcą i my o tym wiemy. Nasi uczniowie zamiast wycieczek szkolnych po Polsce, organizują wycieczki wirtualne i zwiedzają świat. W tym tygodniu odwiedzili Luksemburg, Ugandę oraz Gambię. A wszystko to dzięki ogólnopolskiemu projektowi edukacyjnemu "Zaproś mnie na swoją lekcję". Należy podkreślić, że my nie tylko korzystamy z proponowanych zajęć, ale nie pozostajemy też dłużni! Pani Ewa Kolbusz ubrana w śląski strój prowadzi zajęcia, podczas których opowiada uczniom o Śląsku, jego tradycjach i gwarze. Do tej pory odwiedziła 14 szkół m.in na Dolnym Śląsku, Podlasiu, w Warszawie i okolicach, Łodzi, Redzie, Krakowie oraz SP3 w Rydułtowach. Mamy nadzieję, że nawiązane w ten sposób kontakty i relacje pomiędzy szkołami czy uczniami, będą owocowały także w przyszłym roku szkolnym. 

Życzenia z okazji Dnia Dziecka od Grona SP 4

 

 

 

Z okazji 1 czerwca Rada Uczniowska składa wszystkim dzieciom najlepsze życzenia Grinning Face 

„Zdalne nauczanie nie musi być nudne” czyli dwa miesiące twórczej pracy w 2b.


Izolacja, nauczanie on-line, to trudny czas dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Dziennie podczas lekcji realizujemy podstawę programową przewidzianą dla klasy 2. Jednak nic nie staje nam na przeszkodzie w tworzeniu ciekawych zajęć oraz prac. Bierzemy aktywny udział w projektach "Nie truj sąsiada", „Dziękujemy Bohaterom”, „ Jan Paweł II- Jestem z Wami” oraz „ Zaproś mnie na swoją lekcję”.
Mamy możliwość poznawać nauczycieli z całej Polski, którzy dla nas prowadzą bardzo ciekawe lekcje. My też dzielimy się wiedzą i opowiadamy innym o Śląsku.
W ramach projektów uczniowie przygotowali dla swoich rówieśników ekologiczną wierszobajkę pt. "Kot Zefir i skarby przyrody”. Stworzyli ekologiczne samochody przyszłości, zrobili ekologiczne, zdrowe kanapki. Biorąc udział w akcji “Dzień bez Śmiecenia” powtórzyliśmy zasady segregacji odpadów. Sami też zorganizowali lekcję poświęconą ekologii. Rywalizowali z kolegami z całej Polski w “Teleturnieju Dnia bez Śmiecenia”. Dzięki zajęciom podnosiliśmy własną świadomość ekologiczną i super się bawiliśmy!
Nauka zdalna nie hamuje naszego rozwoju. Wręcz odwrotnie, gdyż pomaga rozwijać nam wyobraźnię oraz kreatywne myślenie. Nie mamy czasu na nudę. Zorganizowaliśmy “Eko- Fashion” czyli pokaz mody papierowej i recyklingowej.
Popołudniowe spotkania, w tym „Klasowy Mam Talent”, „Mistrz Kaligrafii” czy „ Dzień Rodziny” to ciekawe sposoby na rozwijanie zdolności wokalnych, recytatorskich, sportowych oraz manualnych u dzieci. Taka zdalna, wspólna zabawa jest nie tylko sposobem na nudę. Jest też sposobem na wzmacnianie pozytywnych relacji pomiędzy rówieśnikami oraz rodzinami.
Program Uniwersytet Dzieci w Klasie oferuje nauczycielom bezpłatne materiały edukacyjne z różnych dziedzin nauki. Uczniowie klasy 2b korzystali z dostępnych scenariuszy podczas pracy zdalnej i przeprowadzali różne eksperymenty. Ciekawie jest uczyć się podczas zabawy!
Rozwijanie kreatywności, zdolności plastycznych, wyobraźni, bogacenie słownictwa czynnego to cel zajęć poświęcony teatrowi kamishibai. KAMISHIBAI to Papierowy Teatr, teatr ilustracji. Tutaj dziecięca twórczość plastyczna łączy się kreatywnymi wypowiedziami.
Akcja„ Piszemy listy do Zoi”- to kolejny element realizacji projektu edukacyjnego Uniwersytetu Dzieci pod nazwą „ Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?”.
Swoją kreatywność dzieci rozwijają także podczas tworzenia prac na konkursy plastyczne np. „ Solidarność – ruch. który łączy ludzi”. Uczniowie tworzą prezentacje multimedialne wykorzystując poznane aplikacje.
W klasie obchodziliśmy „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”, „Światowy Dzień Pszczół”, „Światowy Dzień Zespołu Downa”, „Światowy Dzień Ziemi” oraz braliśmy udział w wielu innych ciekawych wydarzeniach.
A co nas jeszcze czeka..?! Zobaczymy. 

Wyniki konkursu "Teatr to ..."


O tym, że warto brać udział w konkursach przekonał się ostatnio nasz uczeń Tymoteusz Zaczek z klasy 4a. Podjął się próby odpowiedzi na pytanie: „Teatr to ...”; odpowiedzi w formie pracy plastycznej. Wojewódzki konkurs ogłosił Teatr Ateneum w Katowicach.

Tymoteusz Zaczek zajął III miejsce, GRATULUJEMY!

 

Co nasi uczniowie robią w domu

Egzamin już niedługo i nasi ósmoklasiści pilnie się do niego przygotowują. W ramach zajęć kreatywnych i oderwania się od testów i powtórek

wykonali "modele z uzdą" brył platońskich Grinning Face with Big Eyes
 

Kosmiczny konkurs


Dziś Dzień Kosmosu, w związku z tym Rada Uczniowska ogłasza konkurs o nazwie "Spacer po kosmosie". Jest on adresowany do wszystkich uczniów. Należy wykonać pracę plastyczną na dowolnym formacie i w dowolnej technice. Zainteresowani uczniowie muszą stworzyć własną planetę i dodać krótki opis, w którym znajdzie się nazwa planety i uzasadnienie dlaczego chcieliby tam mieszkać. Zdjęcia Waszych prac przesyłacie na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 4 czerwca. Nagrodzimy 10 najlepszych wykonań z całej szkoły. To jak? Zabieramy się do pracy :)

 

Zdrowe odżywianie

Lubisz zdrowo podjeść, a do tego masz duszę artysty i chciałbyś się tym podzielić?

Rada Uczniowska ogłasza akcję ''Zdrowe odżywianie''!

Zdjęcia przygotowanych przez siebie zdrowych przekąsek,

np. kanapek lub śmiesznych buziek zrobionych z użyciem warzyw i owoców,

jak i koktajli, wysyłamy na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

My załączymy je na szkolnym facebooku. Czekamy na fotki do końca maja. Miłej zabawy!

 

Ruch to zdrowie

Uwaga!

Rada Uczniowska naszej szkoły ogłasza nową akcję.

Zróbcie zdjęcie, na którym wykonujecie aktywność fizyczną.

Fotografie wysyłajcie do końca maja na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pokażcie nam jak ćwiczycie :) Pamiętajmy, że ruch to zdrowie!

 

Wyniki konkursu dla klas I-III SMOGOWE POTWORY


Konkurs został przeprowadzony w ramach kampanii Nie truj sąsiada

Jury nagrodziło następujące osoby, wszystkim przyznając miejsce pierwsze ;)

Robert Mancel z 1b

Alex Gutmański z 2b

Marysia Stolarek z 2a

Oskar Fliegel z 2a

Emilka Reś z klasy 3a

Dodatkowo przyznano wyróżnienia:

Oliwka Marcol 2b

Nataniel Gruszka 2b

Paweł Teper 2b

Milena Stefaniak 2b

Odbyło się też głosowanie publiczności, dziękujemy za duże zaangażowanie

Najwięcej głosów zdobyli i oczywiście zostaną nagrodzeni:

1 miejsce - Paulina Pompa z 2b – zdobyła 243 głosy

2 miejsce - Jakub Twardzik z 1a – uzyskał 220 głosów

3 miejsce – Antoni Ochojski z 3b - 137 głosów i Paweł Górski z 3a – 135 głosów

Nagrody do odebrania w szkole:)

GRATULUJEMY!!!

 

 

 

Wiosna w Rydułtowach - projekt fotograficzny klasy IVa


Wielu z nas – zamkniętych w swoich domach mogło nie zauważyć, że wiosna na dobre rozgościła się na świecie. Uczniowie klasy IVa od kilku tygodni obserwowali jak nadchodzi i jak pod jej wpływem każdego dnia zmienia się otaczająca nas okolica. Nie poprzestali tylko na obserwacji, ale wszystko utrwalili na zdjęciach. W ramach projektu pt. Wiosna w Rydułtowach (będącego elementem szkolnej innowacji) pokazali jak piękne jest nasze miasto, gdy rozkwita wiosną i jak zachwycają i zadziwiają nasze przydomowe ogródki, skwery i parki. Każdy uczeń biorący udział w zadaniu zaprojektował też okładkę do swojego albumu. Na razie wszystko w wersji elektronicznej powędrowało do oceniającego uczniowskie działania nauczyciela, ale po powrocie do szkoły nieważne wiosną, latem czy jesienią na pewno na szkolnym korytarzu pojawi się wystawa pięknych zdjęć, którą każdy będzie mógł obejrzeć.

 


 
Dla ósmoklasistów

Zapraszamy ósmoklasistów do zapoznania się z aktualną ofertą szkół ponadpodstawowych w powiecie wodzisławskim

A jeżeli się jeszcze zastanawiasz to w kolumnie "Doradztwo zawodowe" znajdziesz

ciekawe materiały dotyczące szkół ponadpodstawowych i zawodów.

Możesz też wykonać test predyspozycji zawodowych

 

Europejski Tydzień Szczepień


W tym tygodniu trwa Europejski Tydzień Szczepień (European Immunization Week, EIW). World Health Organization (WHO) przy tej okazji

podkreśla znaczenie szczepień w ochronie naszego zdrowia, w szczególności w czasie pandemii COVID-19 #szczepienia #zdrowie #bezpieczeństwo

 

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA

SP4 Rydułtowy

https://padlet.com/afrelich/wdacumnsn3aws7hk

Zapraszamy :)

 


Strona 6 z 75

Reklama

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 
Reklama