• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

REKRUTACJA DO SP 4 NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

1. Zasady postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do SP 4 w Rydułtowach.

2. Obwód Szkoły Podstawowej nr 4.

 

Prosimy o uważne zapoznanie się z dokumentacją wymaganą w procesie rekrutacji do naszej szkoły.

 

Dokumentacja niezbędna dla dzieci z obwodu:

1. Zgłoszenie ucznia.

2. Klauzula informacyjna w procesie rekrutacji.

3. Oświadczenie rodzica.

 

Dokumentacja niezbędna dla dzieci spoza obwodu:

1. Wniosek kandydata 2020/2021.

2. Klauzula informacyjna w procesie rekrutacji.

3. Dokumentacja niezbędna do potwierdzenia kryteriów rekrutacji uczniów poza obwodem 2020/2021.

 

Gdy dziecko zostanie przyjęte:

1. Oświadczenie rodzica.

 

Sukces w konkursie ortograficznym


Gratulujemy naszej uczennicy Anastazji Mierzejewskiej, z klasy VII a, zajęcia III miejsca w Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla klas VII i VIII "Bezbłędny Uczeń". Opiekunem Anastazji jest pani Beata Spakowska Thumbs Up

 

Zebranie rodziców


Informujemy, że dnia 4 lutego (wtorek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

Wcześniej, na godzinę 17.15 zapraszamy przedstawicieli Rady Rodziców.

 

Czwóreczki na szóstkę :)


Gratulujemy naszemu młodemu zespołowi Czwóreczki, prowadzonemu przez panią Joannę Solich, który zdobył Wyróżnienie na XIV Starochorzowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Dobra robota Grinning FaceThumbs Up

 

Sportowiec Roku

Duże brawa i gratulacje dla naszej uczennicy Roksany Czarneckiej z klasy 6a, która zdobyła tytuł Sportowca Roku Junior zajmując pierwsze miejsce w naszym powiecie. Plebiscyt na Sportowca Roku został zorganizowany przez Dziennik Zachodni pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Roksanie życzymy dalszych sportowych sukcesów Thumbs Up


 

SZKOLNY  KONKURS  RECYTATORSKI

pod hasłem

Już taki jestem

dla klas IV-VIII

Konkurs odbędzie się 16.03.20 (poniedziałek) w szkolnej bibliotece.

REGULAMIN KONKURSU

1. Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie recytacji dwóch wybranych  utworów z zakresu literatury polskiej lub obcej (wiersz i fragment prozy).

2. Teksty powinny być dobrane do indywidualnych predyspozycji recytującego.

3. Łączny czas recytacji obu utworów nie może przekraczać 8 minut.

4. Komisja dokonuje oceny według następujących kryteriów:

- dobór repertuaru;

- interpretacja tekstu;

- kultura słowa;

- ogólny wyraz artystyczny.

5. Zapisy u pań polonistek lub u pani bibliotekarki.

6. Laureaci konkursu będą typowani do udziału w MIEJSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM

ZAPRASZAMY Grinning Face

 

II etap olimpiady matematycznej juniorów


Wczoraj odbyły się zawody II-ego stopnia ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów. Nasze uczennice Maria Kolar i Martyna Pieczka z klasy 8a walczyły dzielnie Thumbs Up Na wyniki przyjdzie trochę poczekać, ale przeżytych "matematycznych" emocji nie zapomną Grinning Face


 

Nie truj sąsiada!

Wieczór Kolędowy to nie tylko czas spotkań z naszymi rodzicami, dziadkami i uczniami. To również czas przypominania o tym, co jest dla nas ważne.

Nasz szkolny zespół antysmogowy zwrócił uwagę na problem smogu, rozdając ulotki z kampanii "Nie truj sąsiada".


 

Wieczór Kolędowy w SP4

Jest taki dzień… Chciałoby się rozpocząć od słów znanej piosenki … Ten wyjątkowy dzień w naszej szkole to Wieczór Kolędowy, który odbył się 3.01.2020 r. tym razem w Rydułtowskim Centrum Kultury. Z kolędnikami odwiedziliśmy poszczególne klasy, aby przypomnieć zwyczaj kolędowania i żeby nie zabrakło naszej ślonskij godki ... bo przeca mieszkomy na Śląsku …

Po to właśnie kolędujemy, aby w tym nowy roku urodzaju nam nie brakowało.

Każda klasa uraczyła nas pięknym programem artystycznym. Program rzeczywiście zachwycił wszystkich swoją różnorodnością. Przepiękne piosenki zespołów muzycznych, przedstawienie grup teatralnych, tańce młodszych klas, kolędy hebrajskie, tańce i akrobacje starszych, rozśpiewane całe klasy to rzeczywiście była uczta dla ducha. Nie sposób opisać wrażeń to rzeczywiście trzeba zobaczyć.

Po uczcie ducha nie zabrakło też czegoś dla ciała – słodki poczęstunek – ciasta naszych szkolnych mam, za które bardzo dziękujemy.

Czas spotkań z naszymi rodzicami to moment zwrócenia uwagi na to, co jest dla nas ważne. Dlatego uczniowie - reprezentanci szkolnego zespołu antysmogowego – rozdawali ulotki, aby pokazać jak istotne jest dla nas czyste powietrze. Bierzemy udział w kampanii Nie truj sąsiada

Cieszymy się z tak licznego udziału w naszych spotkaniach i zapraszamy za rok. Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.


 

Akcja trwa, czyli grosz do grosza ...

Przypominamy, że do 2 stycznia zbieramy grosze w akcji Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Prosimy o mobilizację w klasach Grinning Face Liczy się każdy grosik!!!

 

Apel Bożonarodzeniowy

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia nasi szkolni artyści zaprezentowali wszystkim zgromadzonym w RCK piękne przedstawienie. Istotą całości była wigilia, której towarzyszyły kolędy i pastorałki oznajmujące narodziny naszego zbawiciela Jezusa Chrystusa. Piękne stroje, śpiew, gra na instrumentach, a nawet taniec, wszystko to pięknie się ze sobą połączyło, tworząc niezwykłe, w pełni profesjonalne widowisko teatralne, jeśli można tak to ująć :) Gratulujemy wszystkim występującym! Apel przygotowała pani Joanna Frelich, z pomocą pani Katarzyny Ziembickiej, pani Joanny Solich oraz pana Stefana Drożdżoka. Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.


 

Awans do II etapu ogólnopolskiej olimpiady matematycznej juniorów

Nasze dziewczyny awansowały

Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy VIII - Martyna Pieczka i Marysia Kolar - zakwalifikowały się do II etapu ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów Grinning Face Za niespełna dwa tygodnie, 11 stycznia, zmierzą się z kolejną porcją matematycznych zadań. Trzymamy kciuki! Thumbs Up

 

Zebranie z rodzicami


Informujemy, że w najbliższy wtorek 17 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie z rodzicami. Zapraszamy!

 

Nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie !

Dnia 12 grudnia b.r. w klasie 8a odbyła się ciekawa lekcja z udziałem p. Marioli Bolisęgi – v-ce burmistrz Rydułtów. Tegoroczni ósmoklasiści, w roku 2023 staną się obywatelami w pełni korzystającymi z przysługujących im praw politycznych – wyborczych. Ważne, aby kształtowali swoją świadomość obywatelską już w szkole podstawowej. Dlatego nikogo nie dziwi, takie właśnie spotkanie z przedstawicielem miasta. Pani burmistrz nakreśliła specyfikę pracy władzy lokalnej i odpowiedziała na wiele pytań. Uczniowie byli ciekawi, jakie perspektywy czekają ich w Rydułtowach po ukończeniu szkoły, studiów, jakie inwestycje planuje miasto w najbliższym czasie? Czy każdy może uczestniczyć w sesji rady miasta i czy trudno być v-ce burmistrzem wcale niemałych Rydułtów ?                    
Pytań  mnóstwo, czas ograniczony – szkoda. Ale liczymy, że nie było to pierwsze tego rodzaju spotkanie. Dziękujemy p. burmistrz, że przyjęła nasze zaproszenie i życzymy trafnych decyzji służących rozwojowi naszego miasta. A my – młodzi uczmy się odpowiedzialności obywatelskiej, dbajmy o szkołę, naszą „małą ojczyznę” – Rydułtowy, własny kraj, bo to przecież od nas zależy przyszłość nasza i naszej Ojczyzny.

Uczniowie klasy 8a

i wychowawczyni Ewa Skaba


 

Pisarz z wizytą w naszej szkole

W czwartek 12 grudnia mieliśmy okazję gościć w naszej szkole pisarza, dziennikarza Pana Jakuba Skworza.

Klasy młodsze poznały historię upartej dziewczynki, która postanowiła spełnić swoje marzenie – na podstawie książki „Mania Skłodowska”. Zaś klasy starsze miały okazję usłyszeć historię Adasia na podstawie książki "Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz".

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów i przyczynią się w przyszłości do wydania niejednej książki naszych absolwentów ... Czego im oczywiście życzymy ... Kiedy następne spotkanie autorskie?

Zobaczcie więcej zdjęć tutaj.

 

Spotkanie z pisarzem

 

Już jutro, 12 grudnia, naszym gościem będzie pan Jakub Skworz, polski pisarz, dziennikarz, autor książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie autorskie, podczas którego będzie możliwość zakupu książek pisarza, odbędzie się dla klas II-VI.

 


Strona 6 z 71

Osiągnięcia uczniów

Reklama

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości 
Reklama