• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

Spotkanie z gościem z Australii

W dniu 26 września, w ramach Europejskiego Dnia Języków, Rada Uczniowska zaprosiła do naszej szkoły gościa z odległego kraju, Scotta Tattam. Starsze klasy wzięły udział w lekcjach prowadzonych przez naszego native speakera na temat Australii. W czasie tych interesujących zajęć dowiedzieliśmy się ile ludzi mieszka w tym kraju, jakie są ich ulubione sporty, miejsca, poznaliśmy też charakterystyczne zwierzęta tego kontynentu. Scott z chęcią odpowiadał na różne pytania naszych uczniów, którzy jednocześnie ćwiczyli komunikację w języku angielskim. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się zorganizować podobne lekcje. Więcej zdjęć tutaj.

 


 

Drodzy uczniowie, pamiętajcie o tym, że jutro - podczas festynu - mamy być EKOLOGICZNIE ZAKRĘCENI! Ale nie tylko jutro mamy pamiętać o naszym środowisku, każdego dnia dbajmy o Ziemię - naszą planetę. Troska o czystość świata wokół nas, ekologiczne działania muszą stać się naszą codziennością, bo Ziemia jest nam po prostu potrzebna do życia.

 

Uwaga!!!

Ogłaszamy akcję  „ZBIÓRKA MAKULATURY” - zbierając makulaturę,  sponsorujesz rozwój swojego dziecka! Zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na spotkania autorskie .

Makulaturę należy przynosić raz w tygodniu   w środę (od 25.09.19) do magazynu obok szkoły. Pamiętajcie, że paczki muszą być podpisane (imię, nazwisko i klasa + waga).

Pamiętajcie, liczy się każdy kilogram!

Uczniowie, którzy zaangażują się w akcję zbiórki makulatury, otrzymają dodatnie punkty z zachowania.

Klasa, która przyniesie największą ilość makulatury, otrzyma cenną nagrodę – niespodziankę!

Czy wiesz, że:

  • jedno wydanie popularnej, wielonakładowej gazety pochłania 4 tys. drzew;
  • wyprodukowanie jednej tony papieru wymaga ścięcia aż 17 drzew;
  • ponowne przerobienie stosu gazet o wysokości 125 cm pozwala na uratowanie 6-metrowej sosny.
  • 1 tona odzyskanej makulatury to 1 200 litrów zaoszczędzonej wody w przemyśle papierniczym

LICZYMY NA WASZE ZAANGAŻOWANIE!!!

 

 

 

Okulary dla Afryki


Nasza szkoła włącza się do III ogólnopolskiej zbiórki używanych okularów - Okulary dla Afryki. Jeśli masz w domu stare okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne, przynieś je do szkoły. W świetlicy będzie czekał specjalny karton, do którego można je wkładać. Prosimy przynosić okulary w woreczkach jednorazowych, np. śniadaniowych. Zanim je przyniesiesz najpierw sprawdź czy okulary są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane (zwłaszcza w centrum!), czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy! Wyczyść okulary wodą z płynem do mycia naczyń. Jeśli znasz wartości okularów, na małej karteczce opisz je, np. OP -1, czyli oko prawe wartość -1. OL -0,75, czyli oko lewe wartość - 0,75. Okulary zbieramy do 30 września. Pomóżmy razem mieszkańcom Afryki.

 

Wymalowali sobie rejs statkiem


Franciszek Mainczyk z klasy 2b zdobywcą 1 miejsca w konkursie plastycznym "Statkiem po Odrze" OK HandSmiling Face With Heart-EyesClapping Hands A jego koleżanki i koledzy z klasy: Amelia Graczkowska, Rozalia Malcharczyk, Paweł i Patryk Teper wśród wyróżnionych. Uczniowie wraz z opiekunem, panią Ewą Kolbusz, w nagrodę uczestniczyli w rejsie statkiem "Opolanin". Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! OK HandGrinning Face


 

Sukces w konkursie naszej uczennicy


Lena Szwan z klasy 2b zaczęła nowy rok szkolny od zdobycia nagrody w konkursie powiatowym "Gra małego Ślązoka" OK Hand Clapping Hands Tym razem uzyskała 2 miejsce, wykonując grę planszową w gwarze śląskiej! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Face Blowing a Kiss


 

Lekcja z jeżykami

W bardzo ciekawej lekcji przyrody uczestniczyli uczniowie klas 2. Pod szkolnym drzewem zagościło 6 jeży i ich opiekun. Pan Piotr Gleńsk to prawdziwy przyjaciel tych pożytecznych zwierząt. Dla nich konstruuje i buduje specjalne domki. Opiekuje się nimi gdy są chore czy pozostawione bez opieki matki. Panie Piotrze bardzo dziękujemy za to spotkanie OK HandSmiling Face With Heart-EyesClapping Hands Życzymy powodzenia w dalszej opiece nad jeżami, dobrych ludzi na swojej drodze no i ... Do zobaczenia Smiling Face With Smiling Eyes


 

Teren budowy "Machnikowca" przekazany

W dniu 11.09.2019 r. przekazano Wykonawcy teren budowy celem wykonania zadania polegającego na przebudowie terenu przy zbiorniku wodnym "Machnikowiec" - utworzenie miejsca usług społecznych realizowanym w ramach zadania pod nazwą:" Rewitalizacja Osiedla Karola wraz z utworzeniem miejsca usług społecznych przy zbiorniku wodnym Machnikowiec w Rydułtowach. W związku z rozpoczęciem robót budowlanych na terenie Machnikowca, przypominamy, że teren budowy jest obszarem, na który nie mają wstępu osoby postronne bez wiedzy kierownika budowy, w związku z czym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie „#cojaczytam”

Czytasz? Chciałbyś zareklamować przeczytaną książkę razem z koleżanką czy kolegą w mediach społecznościowych?

Ten konkurs jest dla Ciebie Grinning Face Bliższych informacji udziela pani z biblioteki.

Do wygrania nagrody rzeczowe o wartości 7.500 zł

ZAPRASZAMY Slightly Smiling Face

 

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego

 

Informujemy, że dnia 5 września (czwartek) o godz. 16.30 w kościele p.w. Św. Jerzego zostanie odprawiona msza święta w intencji dzieci Szkół Podstawowych nr 1 i nr 4, dyrekcji, nauczycieli i wychowawców z prośbą o światło Ducha Świętego i błogosławieństwo Boże w nowym Roku Szkolnym i katechetycznym. Serdecznie zapraszamy.

 

Zebranie rodziców


Informujemy, że dnia 10 września (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

 

Rok szkolny 2019/2020 uważamy za otwarty!


W murach naszej Czwórki wybrzmiał pierwszy dzwonek. To znak, że nadszedł wrzesień i czas nauki – pogłębiania wiedzy, rozwijania zdolności, kreatywności, ale i dobrej, mądrej zabawy. Dzisiejsze rozpoczęcie roku szkolnego połączone było z upamiętnieniem 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Było to wspólne przedsięwzięcie pod nazwą „Przerwany marsz” z udziałem nie tylko dzieci, młodzieży, ale i Seniorów, którym wrzesień 1939 udaremnił naukę. Zaproszenie nasze przyjęli wyjątkowi goście – p. Robert Grzybek - żołnierz Armii Krajowej, długoletni przyjaciel szkoły oraz sekretarz Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oddział Wodzisław Śl, p. Władysław Szymura. Miło nam było również gościć przedstawicieli UM Rydułtowy p. B. Wojciechowską, p. M. Kondrota oraz przewodniczącą Komisji Oświaty p. A. Kołodziej. Ale szkoła bez uczniów nie może przecież funkcjonować … i ONI są najważniejsi!!! W szczególny sposób powitaliśmy w naszych progach pierwszoklasistów, życząc im, aby szkoła stała się dla nich miejscem wyjątkowym, bezpiecznym, przytulnym „drugim domem”. „Wiedza jest potęgą, trzeba tylko chcieć po nią sięgać”! Niech te słowa dla wszystkich Was uczniowie będą zachętą do działania, odkrywania talentów i poznawania nieznanego. Wszystkim Rodzicom zaś życzymy cierpliwości, wspierania swoich czasem niepokornych pociech, wielu powodów do satysfakcji z ich osiągnięć i dobrej współpracy z dyrekcją szkoły i gronem pedagogicznym. Niech to będzie dla nas wszystkich DOBRY ROK!
Więcej zdjęć na naszym szkolnym FB.

 

Rydułtowskie Talenty

 

W Rydułtowach nie brakuje talentów i my mamy tego świadomość, dlatego jeżeli chcesz zaistnieć na scenie zapraszamy do udziału w naszym nowym konkursie "Rydułtowskie Talenty 2019". Śpiewasz solo lub w zespole, grasz na instrumencie? Tańczysz sam, w parze lub w zespole, grasz solo lub z zespołem? To właśnie dla Ciebie stworzyliśmy możliwość pokazania swojego talentu. Nie przegap swojej szansy a przy okazji wygraj atrakcyjne nagrody. Ogłaszamy konkurs "RYDUŁTOWSKIE TALENTY 2019".

Karta zgłoszenia Rydułtowskie Talenty 2019

Regulamin Rydułtowskie Talenty 2019


   

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września - poniedziałek

godz. 9.00 : klasy II - VIII

godz. 11.00 : klasy I

 


Strona 6 z 68