• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

MAKULATURA!

Bardzo dziękuję za duże zaangażowanie i prawdziwą rywalizację.

Głównym celem tej akcji jest uświadamianie naszym uczniom, że każdy człowiek swoim zachowaniem

wpływa na środowisko – im więcej makulatury zbierzemy i przekażemy do powtórnego

przetwarzania, tym więcej drzew zostanie dla następnych pokoleń.

RAZEM ZEBRALIŚMY 7 TON MAKULATURY!

I miejsce – Sandra Fibic – 712 kg

II Robert i Artur Bober

III Anna i Krzysztof Buchalik

IV - Marta Dudzik

Dzielnie walczyły też takie osoby jak:

Oliwia Końka, Wojciech Filipiak, Oskar Wojciechowski, Mateusz Szarowski i Sandra Nowak.

WYNIKI KONKURSU KLASOWEGO:

I MIEJSCE – 5A - 1526 KG

II MIEJSCE - 3A – 1151 KG

III MIEJSCE – 6A – 1068 KG

IV MIEJSCE – 3B – 829 KG

Klasy 5a i 3a otrzymały w nagrodę TORT Grinning Face

WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!!

Organizacją zbiórki zajęła się pani Joanna Frelich.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

 

Badamy Świat Fizyki

Fizyka da się lubić - na dodatkowych zajęciach z fizyki przekonują się o tym uczniowie klas 7 i 8. Zbadać, zmierzyć, sprawdzić oto doświadczalne oblicze fizyki realizowane na zajęciach unijnych z projektu "Obserwuję - Badam - Wiem".


 

koordynator M.Pyszny


Projekt „ Obserwuję – badam - wiem” – realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

"Szkoła pamięta"

Nasza szkoła włącza się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej - "Szkoła pamięta". Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji. Więcej możecie przeczytać tutaj.

 

Kiczyce po raz drugi!

Jesienne wyjazdy do Ośrodka H2O w Kiczycach stają się tradycją naszej szkoły.

Klasy Va i VI a pojechały tam już po raz drugi. Klasa IV odwiedziła to miejsce pierwszy raz. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, integrowali, ale też dużo się nauczyli, np. jak poruszać się w terenie z kompasem w dłoni. Z kolei czwartoklasiści podczas warsztatów „Lego Fun” udowodnili, że potrafią być bardzo kreatywni.

W przyszłym tygodniu pojadą do Kiczyc uczniowie starszych klas. Na pewno wrócą tak samo zadowoleni jak uczestnicy dzisiejszych warsztatów.

Więcej zdjęć na naszym szkolnym FB.


 

Wycieczka klasy 5A do Katowic

Dnia 3 października 2019 roku klasa 5a udała się na wycieczkę do Katowic. Zbiórka miała miejsce na dworcu PKP w Rydułtowach. Przed przyjazdem pociągu utworzyliśmy dwie grupy. Opiekunką pierwszej grupy, do której należałem, była pani Iwona Wojaczek, a drugiej grupy – pani Joanna Frelich. Nasza wychowawczyni, pani Barbara Staniczek-Szurek, zorganizowała dla nas ten wyjazd i tradycyjnie robiła zdjęcia.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Śląskiego. Pierwsza grupa uczestniczyła w warsztatach pt. „Od fantazji do abstrakcji”, natomiast druga grupa – w tym samym czasie – brała udział w zajęciach pt. „ABC teatru”. W ramach warsztatów pierwsza grupa malowała abstrakcyjne obrazki, które przedstawiały emocje i przekształcone zwierzęta. Po zakończonych zajęciach udaliśmy się w umówione miejsce zbiórki – w okolice kas biletowych. Mieliśmy chwilę czasu. Chętni poszli do sklepiku z pamiątkami.

Kiedy druga grupa dołączyła do nas, poszliśmy na wystawę pt. „Przytul Polskę”. Pani przewodnik powiedziała nam kilka słów na temat Polski, wolności i patriotyzmu. W przestrzeni wystawy byliśmy w miejscach pełnych poduch – przytulanek. Miały one kształt Polski w różnych kolorach i buźkach. Odwiedziliśmy Kącik Kibica, gdzie robiliśmy sobie zabawne zdjęcia. Graliśmy w quiz pt. „Czy jesteś prawdziwym Polakiem?”.

Na koniec weszliśmy do strefy Przytulas. Pani przewodnik opowiedziała nam o polskich lasach i zwierzętach w nich żyjących.

Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni. Dostarczyła nam ona wielu ciekawych przeżyć.

Po więcej zdjęć kliknijcie tutaj.

Michał Napiórkowski

uczeń 5a


 

Podziękowania dla naszych wolontariuszy

Organizatorzy konkursu "Rydułtowskie Talenty 2019" serdecznie dziękują naszym uczniom za ich wkład i poświęcony czas. Dzięki pracy tych młodych ludzi udało się zrealizować to piękne przedsięwzięcie na rzecz społeczności lokalnej Rydułtów Grinning Face


 

Szukasz pomocy? Masz problemy? Zadzwoń!

 

Już od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

 

 

Dzisiaj uczniowie klasy 5 spędzili wspaniały czas z matematyką. Dzięki matematyce każdy może być artystą - i to doskonałym.

Przekonajcie się sami, jak nasze prace są wspaniałe :-)


Więcej zdjęć na facebooku szkoły.

 

koordynator szkolny M.Pyszny


Projekt „ Obserwuję – badam - wiem” – realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

UWAGA! UWAGA!

Ogłaszamy już dwie ostatnie zbiórki makulatury -2.10.19 i 9.10.19

Przypominamy, że nagrodę niespodziankę, otrzymuje klasa, która zbierze najwięcej makulatury.

Obecne wyniki:

1a- 22kg,   1b-19kg,  2a-45kg,  2b-125kg,  3a-174kg,  3b-222kg,  4a-3kg,  5a-101kg,  6a -70kg,  7a-11kg,  7b-0kg,  8a-56kg

Czy uda nam się pobić zeszłoroczny rekord?

Która klasa otrzyma wielką, słodką nagrodę?

Ile drzew udało nam się uratować?

(wyprodukowanie jednej tony papieru wymaga ścięcia aż 17 drzew)

Już wkrótce  poznamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania Grinning Face

 

Wizyta gości z Czech

W miniony piątek odwiedzili nas partnerzy z czeskiej szkoły podstawowej z Hranic na Moravie. Trójka nauczycieli i 25 uczniów, w oczekiwaniu na popołudniowy festyn, spędziła ten dzień zwiedzając Rybnik. Tam zobaczyliśmy Bazylikę św. Antoniego oraz panoramę miasta z najwyższej wieży katedralnej na Górnym Śląsku, liczącej 95 metrów. Następnie zwiedziliśmy rynek oraz teatr. Na koniec pojechaliśmy nad Zalew Rybnicki, gdzie spacerując po wybrzeżu dowiedzieliśmy się paru ciekawostek o rybnickiej elektrowni.
Niezwykle atrakcyjna była również druga część dnia. Nasi partnerzy wraz z całą społecznością szkolną wzięli udział w naszym corocznym festynie, czyli Święcie Pieczonego Kartofla. Goście z zagranicy nie tylko podziwiali występy naszych uczniów, ale sami również zaśpiewali piosenkę o ich kraju. Ponadto, pośród wszystkich dobroci i smakołyków przygotowanych przez naszych uczniów i rodziców, było również stoisko z całą masą różnych czeskich łakoci, które przywieźli ze sobą nasi partnerzy. Zarówno uczniom z Hranic jak i ich opiekunom bardzo podobała się wizyta w naszej szkole. Mamy zatem nadzieję, że nasze dobre kontakty zaowocują kolejnymi odwiedzinami Grinning Face


 

Spotkanie z gościem z Australii

W dniu 26 września, w ramach Europejskiego Dnia Języków, Rada Uczniowska zaprosiła do naszej szkoły gościa z odległego kraju, Scotta Tattam. Starsze klasy wzięły udział w lekcjach prowadzonych przez naszego native speakera na temat Australii. W czasie tych interesujących zajęć dowiedzieliśmy się ile ludzi mieszka w tym kraju, jakie są ich ulubione sporty, miejsca, poznaliśmy też charakterystyczne zwierzęta tego kontynentu. Scott z chęcią odpowiadał na różne pytania naszych uczniów, którzy jednocześnie ćwiczyli komunikację w języku angielskim. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się zorganizować podobne lekcje. Więcej zdjęć tutaj.

 


 

Drodzy uczniowie, pamiętajcie o tym, że jutro - podczas festynu - mamy być EKOLOGICZNIE ZAKRĘCENI! Ale nie tylko jutro mamy pamiętać o naszym środowisku, każdego dnia dbajmy o Ziemię - naszą planetę. Troska o czystość świata wokół nas, ekologiczne działania muszą stać się naszą codziennością, bo Ziemia jest nam po prostu potrzebna do życia.

 

Uwaga!!!

Ogłaszamy akcję  „ZBIÓRKA MAKULATURY” - zbierając makulaturę,  sponsorujesz rozwój swojego dziecka! Zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na spotkania autorskie .

Makulaturę należy przynosić raz w tygodniu   w środę (od 25.09.19) do magazynu obok szkoły. Pamiętajcie, że paczki muszą być podpisane (imię, nazwisko i klasa + waga).

Pamiętajcie, liczy się każdy kilogram!

Uczniowie, którzy zaangażują się w akcję zbiórki makulatury, otrzymają dodatnie punkty z zachowania.

Klasa, która przyniesie największą ilość makulatury, otrzyma cenną nagrodę – niespodziankę!

Czy wiesz, że:

  • jedno wydanie popularnej, wielonakładowej gazety pochłania 4 tys. drzew;
  • wyprodukowanie jednej tony papieru wymaga ścięcia aż 17 drzew;
  • ponowne przerobienie stosu gazet o wysokości 125 cm pozwala na uratowanie 6-metrowej sosny.
  • 1 tona odzyskanej makulatury to 1 200 litrów zaoszczędzonej wody w przemyśle papierniczym

LICZYMY NA WASZE ZAANGAŻOWANIE!!!

 

 

 


Strona 5 z 68