• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

Książka Dotykowa - rozstrzygnięcie konkursu

Wyobraźnia to najpotężniejsza cecha, która pozwala na przezwyciężenie wszelkich barier, dodaje pewności siebie i stwarza nowe możliwości. Przeprowadzony konkurs na stworzenie Książki Dotykowej został rozstrzygnięty. Wszystkie prace były wyjątkowe i zasłużyły na nagrodę. Dziękujemy klasie 2b za  zaangażowanie Thumbs Up

 

Nagrody rozdane!!!

Podczas koncertu laureatów Pszowskiego Regionalnego Konkurs Pieśni Patriotycznej nasze zespoły odebrały nagrody i dyplomy. Zespół Grosik otrzymał nagrodę za 2 miejsce w swojej kategorii, Czwóreczki również odebrały nagrodę za 2 miejsce, natomiast Natasza Klimanek wspólnie z Martyną Pieczką i Hanią Pawlik odebrały nagrodę za 3 miejsce. Brawa i gratulacje dla wspaniałej muzycznej ekipy! Jesteśmy z Was dumni. Grinning Face With Big Eyes

 

 

Za niedługo bydom śwjynta
Wiedzom chłopcy i dziewczynta
Wjync na Jarmark zaproszomy
Bo tu coś fajnego momy
Weźcie starki i starziki
Bydom nudle i strojiki
Dobro kawa, szumne zisty
I jymioły gryfne kisty
A do tego moc muzyki
Zafundujom kolyndniki
Każdy znejdzie coś do siebie
I poczuje się jak w niebie

 

ZAPROSZENIE

Kiermasz świąteczny to wyjątkowa inicjatywa Rady Rodziców działającej przy naszej szkole.
Serdecznie zapraszamy 26 listopada do odwiedzenia kiermaszowych stoisk, gdzie znajdziecie wiele wspaniałych wyrobów
rękodzielniczych o tematyce świątecznej m.in. wianki, krasnale, ozdoby choinkowe, świece i wiele niespodzianek.
Nie zabraknie również czegoś dla ciała czyli słodkiego poczęstunku i dla ducha czyli małej porcji uczniowskich występów.
Zachęcamy do spędzenia wtorkowego popołudnia w SP4!
Startujemy o 18:00 Grinning Face

 


 

Kochani po raz szósty, będziemy mogli się cieszyć pomaganiem innym. Nasza rodzina to babcia, która jest jedynym opiekunem prawnym swojego wnuka. Przyczyną tego stanu rzeczy była śmierć ojca i pozbawienie prawa do opieki matki chłopca. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i zaangażowanie uczniów w zbiórkę niezbędnych artykułów.
Podstawowe potrzeby wskazane przez wolontariusza po wizycie w ich domu:
• Kurtka dla wnuka – (zimowa) Rozmiar: M, wzrost 170 cm
• Halówki dla wnuka - Rozmiar: 43, halówki, jeśli to możliwe zielone lub niebieskie, Adidasy Rozmiar: 43,
• Kuchenka - Rodzina potrzebuje 2-3 palnikowej kuchenki tylko do gotowania (bez piekarnika).
• Worek marchewki, płatki śniadaniowe, nutella, pasta Sensodyne Rapid Relief oraz miękkie szczoteczki, proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń. płyny czyszczące. mydło / żel myjący, szampon, skarpetki (całoroczne) dla chłopca- Rozmiar: L, rozmiar 43, kolorowe, bielizna (całoroczna) dla chłopca - Rozmiar: S, slipki rozmiar S/M męskie, pościel młodzieżowa, pościel (poszwy, prześcieradło), koc, poduszka, opał
• Pani nie poprosiła o żaden upominek, na pewno ucieszy się z prezentu-niespodzianki, wnuk marzy o piłce do gry nożną
Potrzeby tej rodziny nie są wygórowane i pewnie bez problemu do spełnienia przez naszą społeczność szkolną. Liczymy, jak co roku, na ogromną hojność, liczne dary rzeczowe, niespodzianki spoza listy wymienionych potrzeb i wiele serca włożonego w każdy najmniejszy dar.
Dary można składać bezpośrednio w bibliotece szkolnej lub poprzez wychowawcę do 4 grudnia! Smiling Face With Heart-EyesRed HeartSmiling Face With Heart-Eyes

 

Poniedziałek z pluszakami :)

 

25 listopada, w poniedziałek, w naszej szkole odbędzie się Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu, każdy uczeń, który przyniesie pluszaka lub przebierze się za misia lub inną maskotkę, nie będzie musiał mieć mundurka i nie będzie pytany. Nie dotyczy to jednak zapowiedzianych kartkówek, sprawdzianów oraz zadań domowych. W bibliotece na długich przerwach członkowie Rady Uczniowskiej będą czytać fragmenty książki "Kubuś Puchatek", a klasy młodsze na 1 i 2 lekcji będą oglądały bajkę Grinning Face With Big Eyes

 

Sukces w konkursie biblijnym

Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy VII a Hania Pawlik zajęła III miejsce w rejonowym etapie Konkursu Biblijnego. W konkursie udział wzięły również Emilia Suponik oraz Milena Kalawski z klasy VI a. Uczennice przygotowała pani Katarzyna Ziembicka. Serdecznie gratulujemy!

 

Jesteśmy najlepsi w kraju i bardzo odblaskowi

 

Z wielką radością informujemy, że film pt.: "Bezpieczna szkoła", nakręcony przez uczniów i rodziców z klasy 2b zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym "Świeć przykładem na drodze"Grinning FaceNagrodą za zajęcie I miejsca są odwiedziny Odblaskowego Patrolu w naszej szkole. Czekamy z niecierpliwością na naszych Gości. Serdeczne gratulacje dla uczniów, rodziców i pani wychowawczyni Grinning Face With Big EyesThumbs Up Sprawdźcie również informacje na stronie fb Odblaskowi.pl tutaj oraz na naszym fb tutaj. Poniżej zamieszczamy dwa przesłane przez nas konkursowe filmiki, w tym ten zwycięski.

 

A tak to się zaczęło ...

Parę tygodni temu znalazłam informację o kampanii organizowanej przez portal Odblaskowi.pl.

Ta ogólnopolska kampania społeczna propaguje bezpieczny styl życia oraz promuje świadome zachowania na drodze. Temat jest mi szczególnie bliski. Wraz z moją klasą na spacery nigdy nie wychodzimy bez kamizelek odblaskowych – nawet jak idziemy do lasu :)

Konkursem zainteresowałam uczniów oraz ich rodziców. Postanowiliśmy nakręcić własny film na który pomysł zrodził się bardzo szybko. Poprosiłam, aby każda rodzina nakręciła krótkie filmiki z udziałem dzieci. Filmy miały promować właściwe i piętnować naganne zachowania na drodze. Po kilku dniach mieliśmy wiele ciekawych filmików, które później wykorzystaliśmy przy montażu filmu. Do współpracy zaprosiliśmy także nauczyciela pana Sebastiana Grela, Straż Miejską oraz Policjanta Dzielnicowego. Chcąc pokazać jak ważne są odblaski, część filmu kręciliśmy na ulicach Rydułtów wieczorem. Autorem zdjęć z drona był pan Jacek Krakos. W efekcie naszych prac powstały dwa filmiki zmontowane przez mamy – panią  Helenę Mainczyk oraz panią Monikę Gutmańską, które zostały wysłane na konkurs.

Praca przy filmie pokazała, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych mimo, że dla wszystkich był to „pierwszy film". Zabawa w aktorów przyczyniła się, do jeszcze większej integracji naszej klasowej rodziny. Cieszy mnie fakt, że udało nam się także spopularyzować bezpieczne zachowania na drodze w ciągu dnia i po zmroku.

Nawet nie marzyliśmy o tym, że nasz film okaże się najlepszy w kraju. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia oraz nagrody dla całej szkoły. Dalej chcemy promować bezpieczne zachowania wśród najmłodszych.

Koordynator projektu

Ewa Kolbusz - wychowawca 2b

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

„MIEJSCA PAMIĘCI W NASZYM MIEŚCIE W JESIENNEJ SZACIE”

zrealizowany w ramach projektu: „PAMIĘTAMY O BOHATERACH”


Wyniki:

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce – Hanna Mandrysz

II miejsce – Bruno Urbisz

III miejsce – Maciej Pieczka

Wyróżnienie – Karolina Pawlik

Kategoria klasy VII-VIII

I miejsce – Julia Skowronek

II miejsce – Martyna Pieczka i Martyna Stępień

Wyróżnienie – Kajetan Kaczmarczyk, Larysa Kolańczyk, Hanna Pawlik


Gratulujemy zwycięzcom Uśmiech


 

„POLSKI MY NARÓD, POLSKI RÓD …”

„Zgubiłeś drogę? Dokąd iść, nie wiesz,

Człowiecze XXI wieku?

Nie pamiętasz, czy nie chcesz pamiętać tego,

co najważniejsze? Ja ci przypomnę.

Posłuchaj. Niech historia Ci pokaże, jakie

było i jakie jest to twoje miejsce na ziemi.”

W niecodziennej atmosferze 4 listopada 2019 roku w sali teatralnej Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks” odbyła się uroczystość upamiętniająca Święto Niepodległości – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność … symbol wiary i zwycięstwa. Akademia z udziałem całej społeczności uczniowskiej była częścią realizowanego wraz z Urzędem Miasta Rydułtowy projektu „PAMIĘTAJMY O BOHATERACH”.
Nasze zaproszenie przyjęli wyjątkowi goście: p. Mariola Bolisęga z-ca burmistrza miasta Rydułtowy, p. Ingrid Ciwis - autorka niedawno wydanej książki o historii parafii św. Jerzego, p. Robert Grzybek i p. Władysław Szymura – żołnierze Armii Krajowej, p. Alicja Kołodziej - długoletnia dyrektor Gimnazjum nr 1, a obecnie radna miasta Rydułtowy i p. Henryk Machnik - współtwórca i prezes Towarzystwa Miłośników Rydułtów. Były pieśni, wiersze, impresja taneczna, ale co najważniejsze chwila refleksji i zadumy. Czy to święto skłoni nas do zastanowienia się nad przyszłością? Czy słowa Bóg, Honor, Ojczyzna coś dla nas znaczą? Tak, można rzec wiele. Poprzez uczciwą naukę, wypełnianie codziennych obowiązków, służenie pomocą innym, właściwą postawę w szkole, w domu - szanując godność swoją i innych pozostajemy wierni wartościom, które ocaliły naszą Ojczyznę i kroczymy drogą wytyczoną nam przez przodków … Niech to będzie nasza wspólna POLAKÓW – droga. Pamiętajmy, że „WOLNOŚĆ stale trzeba zdobywać, nie można jej tylko posiadać …”. W trakcie uroczystości wręczone zostały uczniom nagrody za udział w konkursie piosenki patriotycznej i konkursie fotograficznym „Miejsca Pamięci w Rydułtowach w jesiennej szacie.” Gratulujemy wszystkim laureatom i aktorom, którzy przygotowali tę wspaniałą uroczystość! Po jej zakończeniu odbyło się ciekawe spotkanie młodzieży z zaproszonymi gośćmi, którzy odpowiadali na pytania dotyczące pojmowania patriotyzmu dawniej i dziś, historii miasta i parafii, działalności TMR oraz rad, jakie można udzielić młodym ludziom podejmującym życiowe decyzje. Dzisiaj, gdy upamiętniamy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przyświeca nam jedna myśl: musimy usilnie dążyć do pielęgnowania tego, co nas łączy - także między pokoleniami, a mądrze dyskutować o tym, co nas dzieli. Dziękujemy naszym gościom, którzy swą postawą i działalnością udowodnili, że można wspólnie budować i tworzyć wielkie rzeczy ponad podziałami.

„Każda epoka ma swe własne cele

I zapomina o wczorajszych snach:

Nieście więc wiedzy pochodnię na czele

I nowy udział bierzcie w wieków dziele, —

Przyszłości podnoście gmach!”

Jesteśmy pewni, że dzięki takim spotkaniom nie zapomnimy o ludziach, którym zawdzięczamy to, kim dzisiaj jesteśmy i jak dziś żyjemy.

Mamy nadzieję, że będziemy umieli sprostać wyzwaniom nowych czasów i starczy nam odwagi, aby realizować własne marzenia i odcisnąć swój ślad na kartach historii, tworząc rzeczy wielkie. Potrzeb i problemów do rozwiązania jest przecież wiele.

Za całe przedsięwzięcie odpowiedzialni byli nauczyciele: Ewa Skaba, Katarzyna Ziembicka, Beata Spakowska i Stefan Drożdżok.

Więcej zdjęć na naszym FB.

 

 

Uwaga!

Ruszyła rejestracja osób, które chcą zostać wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 28 Finału WOŚP w Rydułtowach.

Jeżeli masz ochotę aby w dniu 12.01.2020 r. bawić się razem z nami, a zarazem pomóc podczas kwesty - to już teraz serdecznie zapraszamy

do rejestracji jako wolontariusz na

https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

Pamiętaj o wybraniu sztabu #2902 Rydułtowy!

Bieżące informacje znajdziecie na stronie

https://www.facebook.com/wosp.rydultowy/

 

Spełnione Wakacyjne Marzenia

No i w końcu stało się :) Zorganizowany przez Radę Uczniowską konkurs plastyczny "Spełnione Wakacyjne Marzenia" rozwiązany.

Gratulujemy wszystkim kreatywności, a nagrody za najlepsze prace otrzymują:


Klasy 1
Miejsce 1 ex aequo:
Wiktoria Kocur 1B
Mikołaj Pielczyk 1B
Miejsce 2 - Lena Kosteczka 1A
Miejsce 3 - Liliane i Jakub Grabietz 1B

Klasy 2
Miejsce 1 - Zosia Grygo 2A
Miejsce 2 ex aequo:
Rozalia Malcharczyk 2B
Karolina Więcek 2A
Miejsce 3 - Natasza Klimanek 2A

Klasy 3
Miejsce 1 - Milena Matuszny 3A
Miejsce 2 - Urszula Miler 3A
Miejsce 3 - Emilia Reś 3A
Wyróżnienie: Antoni Ochojski 3B

 

Konkurs Piosenki Wojskowej i Patriotycznej

Konkurs piosenki patriotycznej rozstrzygnięty. 29 października 2019 r. odbyły się przesłuchania muzyczne Konkursu Piosenki Wojskowej i Patriotycznej realizowanego w ramach projektu "Pamiętamy o bohaterach". Wyłonieni podczas konkursu laureaci zaprezentowali się 4 listopada podczas akademii z okazji 11-tego listopada w RCK. 1 miejsce zdobył zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Natasza Klimanek, Hanna Pawlik, Martyna Pieczka. 2 miejsce wyśpiewał zespół Grosik, natomiast 3 miejsce Emilia Chlebowska. Jury przyznało również 3 wyróżnienia: dla zespołu Czwóreczki, dla zespołu wokalno-instrumentalnego klasy 8a oraz Pauliny Pompy i zespołu klasy 2b. Wyłonienie laureatów nie było proste ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom i kulturę muzyczną. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych Grinning Face


 

 

 

Integracja poprzez festiwal

30 października w Rydułtowskim Centrum Kultury "Feniks" odbył się Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "To Ja 2019". Celem tej imprezy jest prezentacja dorobku artystycznego a także integracja społeczna osób z niepełnosprawnością z terenu okolicznych powiatów. Klasa IV a reprezentowała naszą szkołę podczas festiwalu. Uczniowie wykonali piosenkę z repertuaru Małgorzaty Ostrowskiej, "Meluzyna". Klasa otrzymała pamiątkową statuetkę oraz dyplom uczestnictwa. Gratulujemy profesjonalnego wykonania, a także pięknych strojów i choreografii Grinning Face Co nas równie mocno cieszy to fakt, że zarówno klasa jak i środowisko lokalne spędza ze sobą więcej czasu, poznając się bliżej i integrując Thumbs Up


 

Sukcesy plastyczne


Emilia Knura z kl. 2b oraz Paweł Górski z kl. 3a zajęli 1 miejsca w międzyszkolnym konkursie plastyczny "Ptaki - nasi skrzydlaci przyjaciele". Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

 

Jeże w naszej szkole i zbiórka dla nich :)

10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża - z tej okazji w naszej szkole będziemy gościć hodowcę jeży pigmejskich i wiewiórek lotopałanek. Uczniowie klas l-lll będą mieli możliwość bliskiego obcowania ze zwierzątkami na lekcjach - będziemy karmić zwierzaki, obserwować z bliska ich zachowania, a odważni będą mogli pogłaskać kolczastego zwierza. W podziękowaniu za wizytę chcielibyśmy przygotować niespodziankę dla tych miłych zwierzątek. W środę 30 października i czwartek 31 października odbędzie się w naszej szkole zbiórka karmy, żwirku, podkładów higienicznych, które na pewno się im przydają. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w zbiórce "I Ty możesz pomóc jeżom!" Przynosimy karmę firmy Royal Canin lub Animonda drobiową najlepiej małe opakowania, podkłady higieniczne, żwirek Cat’s Best Eko Plus. Będziemy również zbierać pieniądze na zakup tychże potrzebnych artykułów. Za wszystkie dary Serdecznie dziękujemy! Na ofiarodawców czeka miła niespodzianka! Grinning Face

 


Strona 4 z 68