• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

II etap olimpiady matematycznej juniorów


Wczoraj odbyły się zawody II-ego stopnia ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów. Nasze uczennice Maria Kolar i Martyna Pieczka z klasy 8a walczyły dzielnie Thumbs Up Na wyniki przyjdzie trochę poczekać, ale przeżytych "matematycznych" emocji nie zapomną Grinning Face


 

Nie truj sąsiada!

Wieczór Kolędowy to nie tylko czas spotkań z naszymi rodzicami, dziadkami i uczniami. To również czas przypominania o tym, co jest dla nas ważne.

Nasz szkolny zespół antysmogowy zwrócił uwagę na problem smogu, rozdając ulotki z kampanii "Nie truj sąsiada".


 

Wieczór Kolędowy w SP4

Jest taki dzień… Chciałoby się rozpocząć od słów znanej piosenki … Ten wyjątkowy dzień w naszej szkole to Wieczór Kolędowy, który odbył się 3.01.2020 r. tym razem w Rydułtowskim Centrum Kultury. Z kolędnikami odwiedziliśmy poszczególne klasy, aby przypomnieć zwyczaj kolędowania i żeby nie zabrakło naszej ślonskij godki ... bo przeca mieszkomy na Śląsku …

Po to właśnie kolędujemy, aby w tym nowy roku urodzaju nam nie brakowało.

Każda klasa uraczyła nas pięknym programem artystycznym. Program rzeczywiście zachwycił wszystkich swoją różnorodnością. Przepiękne piosenki zespołów muzycznych, przedstawienie grup teatralnych, tańce młodszych klas, kolędy hebrajskie, tańce i akrobacje starszych, rozśpiewane całe klasy to rzeczywiście była uczta dla ducha. Nie sposób opisać wrażeń to rzeczywiście trzeba zobaczyć.

Po uczcie ducha nie zabrakło też czegoś dla ciała – słodki poczęstunek – ciasta naszych szkolnych mam, za które bardzo dziękujemy.

Czas spotkań z naszymi rodzicami to moment zwrócenia uwagi na to, co jest dla nas ważne. Dlatego uczniowie - reprezentanci szkolnego zespołu antysmogowego – rozdawali ulotki, aby pokazać jak istotne jest dla nas czyste powietrze. Bierzemy udział w kampanii Nie truj sąsiada

Cieszymy się z tak licznego udziału w naszych spotkaniach i zapraszamy za rok. Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.


 

Akcja trwa, czyli grosz do grosza ...

Przypominamy, że do 2 stycznia zbieramy grosze w akcji Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Prosimy o mobilizację w klasach Grinning Face Liczy się każdy grosik!!!

 

Apel Bożonarodzeniowy

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia nasi szkolni artyści zaprezentowali wszystkim zgromadzonym w RCK piękne przedstawienie. Istotą całości była wigilia, której towarzyszyły kolędy i pastorałki oznajmujące narodziny naszego zbawiciela Jezusa Chrystusa. Piękne stroje, śpiew, gra na instrumentach, a nawet taniec, wszystko to pięknie się ze sobą połączyło, tworząc niezwykłe, w pełni profesjonalne widowisko teatralne, jeśli można tak to ująć :) Gratulujemy wszystkim występującym! Apel przygotowała pani Joanna Frelich, z pomocą pani Katarzyny Ziembickiej, pani Joanny Solich oraz pana Stefana Drożdżoka. Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.


 

Awans do II etapu ogólnopolskiej olimpiady matematycznej juniorów

Nasze dziewczyny awansowały

Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy VIII - Martyna Pieczka i Marysia Kolar - zakwalifikowały się do II etapu ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów Grinning Face Za niespełna dwa tygodnie, 11 stycznia, zmierzą się z kolejną porcją matematycznych zadań. Trzymamy kciuki! Thumbs Up

 

Zebranie z rodzicami


Informujemy, że w najbliższy wtorek 17 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie z rodzicami. Zapraszamy!

 

Nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie !

Dnia 12 grudnia b.r. w klasie 8a odbyła się ciekawa lekcja z udziałem p. Marioli Bolisęgi – v-ce burmistrz Rydułtów. Tegoroczni ósmoklasiści, w roku 2023 staną się obywatelami w pełni korzystającymi z przysługujących im praw politycznych – wyborczych. Ważne, aby kształtowali swoją świadomość obywatelską już w szkole podstawowej. Dlatego nikogo nie dziwi, takie właśnie spotkanie z przedstawicielem miasta. Pani burmistrz nakreśliła specyfikę pracy władzy lokalnej i odpowiedziała na wiele pytań. Uczniowie byli ciekawi, jakie perspektywy czekają ich w Rydułtowach po ukończeniu szkoły, studiów, jakie inwestycje planuje miasto w najbliższym czasie? Czy każdy może uczestniczyć w sesji rady miasta i czy trudno być v-ce burmistrzem wcale niemałych Rydułtów ?                    
Pytań  mnóstwo, czas ograniczony – szkoda. Ale liczymy, że nie było to pierwsze tego rodzaju spotkanie. Dziękujemy p. burmistrz, że przyjęła nasze zaproszenie i życzymy trafnych decyzji służących rozwojowi naszego miasta. A my – młodzi uczmy się odpowiedzialności obywatelskiej, dbajmy o szkołę, naszą „małą ojczyznę” – Rydułtowy, własny kraj, bo to przecież od nas zależy przyszłość nasza i naszej Ojczyzny.

Uczniowie klasy 8a

i wychowawczyni Ewa Skaba


 

Pisarz z wizytą w naszej szkole

W czwartek 12 grudnia mieliśmy okazję gościć w naszej szkole pisarza, dziennikarza Pana Jakuba Skworza.

Klasy młodsze poznały historię upartej dziewczynki, która postanowiła spełnić swoje marzenie – na podstawie książki „Mania Skłodowska”. Zaś klasy starsze miały okazję usłyszeć historię Adasia na podstawie książki "Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz".

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów i przyczynią się w przyszłości do wydania niejednej książki naszych absolwentów ... Czego im oczywiście życzymy ... Kiedy następne spotkanie autorskie?

Zobaczcie więcej zdjęć tutaj.

 

Spotkanie z pisarzem

 

Już jutro, 12 grudnia, naszym gościem będzie pan Jakub Skworz, polski pisarz, dziennikarz, autor książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie autorskie, podczas którego będzie możliwość zakupu książek pisarza, odbędzie się dla klas II-VI.

 

Poduszka dla maluszka

Uwaga!!! Jeszcze tylko jutro, tj. 9 grudnia zbieramy poduszki przytulanki dla dzieci przebywających na szpitalnych oddziałach. Coroczny korowód mikołajkowy to chwila, na którą czekają zarówno mali pacjenci jak i lekarze. W grudniu każdy z nas potrzebuje ciepła, miłości i przytulenia. To wszystko daje poduszka, ta kolorowa i radosna Grinning Face Poduszki można w szkole przekazać pani Ewie Kolbusz.

 

Finał Szlachetnej Paczki

W miniony weekend miał miejsce finał kolejnej akcji Szlachetna Paczka. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wspaniałe dzieło. Dzięki Wam kolejna rodzina otrzyma rzeczy, których najbardziej potrzebuje. A dla nas najważniejsze jest to że pamiętamy o innych, umiemy się zorganizować i sprawić szczęście bliźnim Grinning Face Pozdrawiamy wszystkich obdarowanych oraz wszystkich dobroczyńców Smiling Face With Hearts Thumbs Up


 

Mikołaj w naszej szkole

W piątek orszak świętego Mikołaja zawitał do naszej szkoły. Święty ze swoimi pomocnikami obdarował wszystkich uczniów słodkimi upominkami. Radości było dużo. Najważniejsze zaś to zobaczyć szczęście na twarzach naszych uczniów Grinning Face Więcej zdjęć tutaj.


 

Warsztaty świąteczno-mikołajkowe


Dziś klasa 4a wzięła udział w warsztatach świąteczno-mikołajkowych w Galerii Sztuki "Złote Grabie" w Rydułtowach. Było dużo pozytywnych artystycznych emocji, a wykonane bombki zawisną na honorowym miejscu w naszych domach Evergreen Tree on WhatsApp 2.19.244Dziękujemy Państwu Wadas za miłe przyjęcie nas w swojej galerii Smiling Face With Hearts Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.


 

 

 

Kiermaszu ciąg dalszy

Zapraszamy wszystkich chętnych do zakupu świątecznych wyrobów, które wykonali rodzice naszych uczniów oraz sami uczniowie. Na długich przerwach, czyli o 11.30 oraz o 12.35 każdy będzie mógł kupić sobie jakąś fajną ozdobę, dekorację czy inną świąteczną rzecz. Rada Uczniowska będzie czekać na Was codziennie przy stolikach obok głównego wejścia, na dolnym korytarzu. Zapraszamy Christmas Tree on Apple iOS 13.2Santa Claus on Samsung One UI 1.5 Wrapped Gift on Apple iOS 13.2

 


Strona 3 z 68