• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

Rekolekcje wielkopostne 2019


Informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 odbędą się w kościele p.w. św. Jerzego

w dniach 20-21-22 marca, wg następującego porządku:

klasy 1, 2, 4 - godzina 11.00

klasy 5, 6, 7 - godzina 9.30

Gimnazjaliści swoje rekolekcje będą przeżywali w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania,

a także podczas parafialnych rekolekcji wielkopostnych poza zajęciami szkolnymi.

 

Sukces z języka polskiegoBardzo miło jest nam poinformować, że uczennica Martyna Pieczka, klasa 7A, została Laureatką Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych! Gratulujemy Martynie i jej opiekunce pani Beacie Spakowskiej. Grinning Face

 

Prezentacja Szkoły Podstawowej nr 4

 

Chcecie wiedzieć więcej o nas?

Zobaczcie prezentację naszej szkoły Grinning Face

kliknij tutaj

 

Sukces na łyżwach

Miło nam przekazać, że dziewczyny i chłopcy klas młodszych naszej szkoły zajęli 3 miejsce w powiatowych zawodach łyżwiarskich Grinning Face Gratulujemy!

 

Wyniki konkursu recytatorskiego

 

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla klas VII, VIII i III gimnazjum.

Piękne recytacje zachwyciły jury, która jednomyślnie wybrała laureatów.

I miejsce – Kinga Woźnica z SP2

II miejsce - Milena Salawa z SP1

III miejsce – Matylda Botorek z SP4

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w konkursie powiatowym.

 

 

 

Sukces w konkursie miejskim

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica, Hania Mandrysz, klasa Va, zdobyła III miejsce w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego "Union Jack", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Opiekunem Hani jest pani Barbara Staniczek-Szurek. Gratulujemy!

 

Sukces po angielsku


Niezwykle miło jest nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Igor Chrzanowski, awansował do III etapu ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Opiekunem ucznia jest pani Barbara Staniczek-Szurek. Życzymy sukcesu w ostatnim etapie Grinning Face

 

Charytatywna zbiórka nakrętek

Zakończył się pierwszy etap zbiórki nakrętek w wielkiej akcji charytatywnej dla naszego kolegi z SP1 w Rydułtowach. Najbardziej zaangażowani w zbiórkę uczniowie zostali nagrodzeni. Dziękujemy za udział w dotychczasowej akcji i zachęcamy do dalszej zbiórki nakrętek, które tak jak w I półroczu oddajemy w świetlicy szkolnej.

 

Biała szkoła

Od poniedziałku nasi uczniowie z klas IV i VII przebywają na Białej Szkole, gdzie przede wszystkim uczą się biegać na nartach, uczestniczą w normalnych lekcjach, ale również biorą udział w wielu innych atrakcjach, takich jak kulig, basen, ognisko z pieczeniem kiełbasek czy seanse filmowe. Opiekunami naszych młodych narciarzy są pan Sławomir Szurek oraz panie Ewa Skaba, Beata Spakowska i Barabara Staniczek-Szurek. Życzymy udanego pobytu w górach i bezpiecznego powrotu do domu Slightly Smiling Face Więcej zdjęć tutaj i na naszym FB.


 

Matematyka bez granic

Wczoraj w naszej szkole uczniowie klas trzecich Gimnazjum brali udział w etapie finałowym XXX edycji Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez Granic".  Do rozwiązania było 10 zadań - w tym jedno w j. angielskim. Konkurs miał charakter rywalizacji klasowej, więc trzeba było wykazać się przede wszystkim dobrą organizacją i integracją. Było dużo dobrej matematycznej zabawy i mogliśmy w ten sposób uczcić rok 2019 - Rok Matematyki. Na wyniki trzeba będzie trochę poczekać ... Więcej zdjęć tutaj. 

UWAGA!!!

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VII i III gimnazjum odbędzie się w poniedziałek - 4.03.19 o godzinie 8.55 w bibliotece.

ZAPRASZAMY Slightly Smiling Face

 

WARTO POMAGAĆ

O tym, że dobro powraca, wiedzą wszyscy. Dziś ja pomogę komuś, jutro - ktoś pomoże mi. Dlatego zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli o wsparcie zbiórki na nowe wózki inwalidzkie dla Patryka i Sebastiana. Akcję przeprowadza Stowarzyszenie Razem Raźniej, z którym współpracuje nasza szkoła.

https://www.facebook.com/pomagajmyrazemrazniej/videos/1766619546777549/


Wpłaty można dokonywać na konto
Banku Millennium:
83 1160 2202 0000 0003 5069 6117
Z dopiskiem
"Wózki dla Bliźniaków"
lub poprzez link poniżej⬇️
https://pomagam.pl/wozkidlablizniakow…

 

Oferta pracy na stanowisko sekretarza szkoły


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach ogłasza nabór na wolne stanowisko -

- sekretarz szkoły w wymiarze 1 etatu (umowa na zastępstwo).

Szczegóły oferty tutaj.

Oświadczenie dotyczące RODO tutaj.

 

Historyczny sukces

„Każdy dzień jest podróżą przez historię” Jim Morrison

…a ten był wyjątkowy – mamy LAUREATÓW! NASI GÓRĄ!!! IX Wojewódzki Konkurs Historyczny „Wykreuj historię” potwierdził, że warto być kreatywnym i pracowitym – a było to nie lada wyzwanie! Gratulujemy Milenie Kalawski 5a, Paulinie Pyszny 6a i Robertowi Kalawskiemu 7a, oraz opiekunce pani Ewie Skaba Slightly Smiling Face


 

DODATKOWE ZAJĘCIA SZKOLNE - TEATR

Szkolny teatr ma ogromną rolę w kształtowaniu młodego człowieka. Dzieci i młodzież otwierają się emocjonalnie, uwrażliwiają, rozbudzają wyobraźnię, wyrażają siebie, integrują i pozwalają uwierzyć w swoje możliwości, a przede wszystkim dobrze się bawią.

W naszej szkole ze względu na duże zainteresowanie działają trzy grupy teatralne.

Zajęcia teatralne to nie nudne powtarzanie tekstu zadanego do nauczenia. Staram się, aby każde zajęcia było poświęcone innemu tematowi.

Ostatnio pojawił się temat morza. Przed wyprawą w rejs pojawiła się rozgrzewka ciała, naśladowaliśmy odgłosy morza (ćwiczymy dykcję i przeponę), tworzyliśmy etiudy, których akcja toczyła się na morzu, nie zabrakło też statków zbudowanych z kartonów.

W tym semestrze dzieci młodsze przygotowały świąteczną opowieść „Bombki”, a młodzież w teatrze cieni - „Historię Narodzenia”. Spektakle te zostały zaprezentowane podczas akademii z okazji świąt i Karnawałowego Festiwalu Nauki.

Żeby uczyć i inspirować, trzeba samemu poszukiwać.

Dlatego nie sposób wymienić warsztatów teatralnych, w których wzięłam udział. Niedawno uczestniczyłam w projekcie „Teatr Wzmacnia ” organizowanym przez Teatr Ateneum, a Instytut Teatralny w Warszawie jest moją ulubioną przystanią.

Zachęcam do poszukiwań i eksperymentów teatralnych, aby dziecko mogło się znaleźć w niecodziennej sytuacji wyzwalającej kreatywność.

Zobaczcie zdjęcia naszych grup tutaj.

Joanna Frelich

 


Strona 10 z 68