• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

Oferta pracy na stanowisko sekretarza szkoły


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach ogłasza nabór na wolne stanowisko -

- sekretarz szkoły w wymiarze 1 etatu (umowa na zastępstwo).

Szczegóły oferty tutaj.

Oświadczenie dotyczące RODO tutaj.

 

Historyczny sukces

„Każdy dzień jest podróżą przez historię” Jim Morrison

…a ten był wyjątkowy – mamy LAUREATÓW! NASI GÓRĄ!!! IX Wojewódzki Konkurs Historyczny „Wykreuj historię” potwierdził, że warto być kreatywnym i pracowitym – a było to nie lada wyzwanie! Gratulujemy Milenie Kalawski 5a, Paulinie Pyszny 6a i Robertowi Kalawskiemu 7a, oraz opiekunce pani Ewie Skaba Slightly Smiling Face


 

DODATKOWE ZAJĘCIA SZKOLNE - TEATR

Szkolny teatr ma ogromną rolę w kształtowaniu młodego człowieka. Dzieci i młodzież otwierają się emocjonalnie, uwrażliwiają, rozbudzają wyobraźnię, wyrażają siebie, integrują i pozwalają uwierzyć w swoje możliwości, a przede wszystkim dobrze się bawią.

W naszej szkole ze względu na duże zainteresowanie działają trzy grupy teatralne.

Zajęcia teatralne to nie nudne powtarzanie tekstu zadanego do nauczenia. Staram się, aby każde zajęcia było poświęcone innemu tematowi.

Ostatnio pojawił się temat morza. Przed wyprawą w rejs pojawiła się rozgrzewka ciała, naśladowaliśmy odgłosy morza (ćwiczymy dykcję i przeponę), tworzyliśmy etiudy, których akcja toczyła się na morzu, nie zabrakło też statków zbudowanych z kartonów.

W tym semestrze dzieci młodsze przygotowały świąteczną opowieść „Bombki”, a młodzież w teatrze cieni - „Historię Narodzenia”. Spektakle te zostały zaprezentowane podczas akademii z okazji świąt i Karnawałowego Festiwalu Nauki.

Żeby uczyć i inspirować, trzeba samemu poszukiwać.

Dlatego nie sposób wymienić warsztatów teatralnych, w których wzięłam udział. Niedawno uczestniczyłam w projekcie „Teatr Wzmacnia ” organizowanym przez Teatr Ateneum, a Instytut Teatralny w Warszawie jest moją ulubioną przystanią.

Zachęcam do poszukiwań i eksperymentów teatralnych, aby dziecko mogło się znaleźć w niecodziennej sytuacji wyzwalającej kreatywność.

Zobaczcie zdjęcia naszych grup tutaj.

Joanna Frelich

 
Bezpośredni numer telefonu do ŚWIETLICY SZKOLNEJ oraz intendenta (w sprawie obiadów)

32 457 78 87
 

Spotkanie autorskie

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarzem Arnoldem Płaczkiem, które odbędzie się 9 kwietnia o 8.45 w naszej szkole.

Zainteresowane osoby z klas: V, VI, VII prosimy o zapisy w bibliotece.

Spotkanie jest bezpłatne. Będzie możliwość zakupu książek pisarza z autografem.

Ilość miejsc ograniczona.

 

Thomas Arnold to pseudonim mieszkającego w Rydułtowach, a pochodzącego z Rybnika farmaceuty, który w wolnym czasie zajmuje się pisarstwem. Powieści – kryminały, które do tej pory się ukazały to: Anestezja, 33 dni prawdy, Tetragon, Efektor, Horyzont umysłu, Mauzoleum, Strach stary i nowy.

Zapraszamy !

 

The Voice Kids

Drodzy przyjaciele naszej szkoły, jest sprawa!
Syn naszej nauczycielki Pani Ewy Kolbusz - Tomasz Kolbusz - jest uczestnikiem programu The Voice Kids! Mamy szansę pomóc Tomkowi w nagraniu teledysku i singla! Prosimy wszystkich o głosowanie na Tomka!!! Grinning Face To proste. Poniżej instrukcja jak to zrobić:
1. Wejdź na stronę plebiscytu – www.voicekids.tvp.pl/plebiscyt
2. Wybierz Tomka Kolbusza spośród wszystkich uczestników, którzy przeszli przesłuchania w ciemno.
3. Kliknij na zdjęcie Tomka (po kliknięciu w zdjęcie pojawi się czerwona ramka, a w jego lewym górnym rogu gwiazdka). Możesz oddać głos, a nawet 10! Winking Face
I tak dziennie do 21 lutego! Do dzieła i już dziękujemy za wsparcie Tomka!

 

Sukces w konkursie "You can speak English"

W czwartek 31 stycznia nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się w konkursie "You can speak English". Reprezentacja klasy 7 w składzie Martyna Pieczka i Patrycja Dronszczyk zdobyła 1 miejsce w swojej kategorii. Zaś chłopcy z klasy 3, Kamil Bluszcz i Jakub Koszorz, zdobyli miejsce 3. Wszystkich uczniów przygotowała pani Barbara Staniczek-Szurek. Wielkie gratulacje Grinning Face Zobaczcie więcej zdjęć tutaj.

 

Podziękowanie za udział w konkursie

W minionym tygodniu pani Dyrektor wręczyła wyróżnionym uczniom dyplomy oraz słodkie upominki za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Bożonarodzeniowa bombka". Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Grinning Face


 

Studniówka 2019

30 stycznia nasi gimnazjaliści po raz ostatni bawili się na studniówce. Egzamin zbliża się wielkimi krokami, ale chwila przerwy i odrobina zabawy też nam się należy Grinning Face Tradycyjnie uczniowie klas trzecich  przebrali się w różne stroje, czasem stworzone zupełnie samodzielnie Slightly Smiling Face Po więcej zdjęć klikajcie tutaj.


 

Pamiętamy o Tragedii Górnośląskiej

W minionym tygodniu delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystszym uczczeniu pamięci ofiar Tragedii Górnośląskiej. Wraz z władzami miasta, grupą radnych i przedstawicielami innych szkół uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Walki i Zwycięstwa w Rydułtowach.


 

Bezpieczne ferie

W zeszłym tygodniu naszą szkołę odwiedzili strażacy. Przeprowadzili zajęcia dla uczniów klasy 6 i 7 na temat bezpieczeństwa w czasie ferii, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego zachowania się przy zbiornikach wodnych. Dziękujemy za wszystkie rady i wskazówki! Zobaczcie wszystkie zdjęcia tutaj. 

Bezpieczne ferie 2019


Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi zbliżających się ferii, w tym bezpieczeństwa i organizacji wypoczynku.

Kliknij na poniższe linki:

Informacje o akcji Bezpieczne Ferie 2019, numery telefonów, strony internetowe.

O czym warto pamiętać przed feriami!

Poradnik bezpiecznego wypoczynku 2019.

 

 

 

Sukces Martyny

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza uczennica Martyna Pieczka (kl. 7a) przeszła do finału Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla Szkoły Podstawowej. Gratulujemy sukcesu Slightly Smiling FaceOpiekunem Martyny jest pani Beata Spakowska. Życzymy powodzenia w finale Thumbs Up

 

Tymczasem w siatkówce

Nasza męska, siatkarska reprezentacja zajęła 2 miejsce w powiecie w piłce siatkowej. Niestety nie powalczą dalej ale i tak cieszy zaangażowanie i waleczność chłopaków. Brawo Slightly Smiling FaceThumbs Up

 

Balik szkolny

W zeszłym tygodniu nasi najmłodsi uczniowie bawili się podczas zorganizowanego dla nich baliku. Wszyscy mieli piękne, kolorowe stroje, i często trudno było poznać kto ukrywa się pod maską tudzież całym przebraniem Slightly Smiling Face Zabawy i śmiechu było co niemiara. Więcej zdjęć tutaj.

 


Strona 10 z 67