• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

Święto liczby Pi

Liczba π to jedyna liczba, która ma swoje święto - 14 marca. Po raz pierwszy Dzień Liczby π obchodzono w 1988 roku w San Francisco. Do dziś w Stanach Zjednoczonych cieszy się ono dużą popularnością. Z tej okazji w naszej szkole po raz kolejny uczciliśmy ten πękny dzień. Okrągłe ciasteczka z liczbą π były tak smaczne, że znikały z prędkością światła, a prace wykonane przez uczniów pod okiem starszych koleżanek będą nam o kołach przypominać jeszcze przez długi czas. Grinning Face With Smiling Eyes Zobaczcie resztę zdjęć tutaj.


 

 

 

Mamy laureata!

 

Bardzo miło jest nam poinformować, że Igor Chrzanowski (3b) został laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Wielkie gratulacje dla Igora i jego opiekunki, pani Barbary Staniczek-Szurek Grinning Face Thumbs Up

 

Rekolekcje wielkopostne 2019


Informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 odbędą się w kościele p.w. św. Jerzego

w dniach 20-21-22 marca, wg następującego porządku:

klasy 1, 2, 4 - godzina 11.00

klasy 5, 6, 7 - godzina 9.30

Gimnazjaliści swoje rekolekcje będą przeżywali w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania,

a także podczas parafialnych rekolekcji wielkopostnych poza zajęciami szkolnymi.

 

Sukces z języka polskiegoBardzo miło jest nam poinformować, że uczennica Martyna Pieczka, klasa 7A, została Laureatką Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych! Gratulujemy Martynie i jej opiekunce pani Beacie Spakowskiej. Grinning Face

 

Prezentacja Szkoły Podstawowej nr 4

 

Chcecie wiedzieć więcej o nas?

Zobaczcie prezentację naszej szkoły Grinning Face

kliknij tutaj

 

Sukces na łyżwach

Miło nam przekazać, że dziewczyny i chłopcy klas młodszych naszej szkoły zajęli 3 miejsce w powiatowych zawodach łyżwiarskich Grinning Face Gratulujemy!

 

Wyniki konkursu recytatorskiego

 

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla klas VII, VIII i III gimnazjum.

Piękne recytacje zachwyciły jury, która jednomyślnie wybrała laureatów.

I miejsce – Kinga Woźnica z SP2

II miejsce - Milena Salawa z SP1

III miejsce – Matylda Botorek z SP4

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w konkursie powiatowym.

 

 

 

Sukces w konkursie miejskim

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica, Hania Mandrysz, klasa Va, zdobyła III miejsce w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego "Union Jack", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Opiekunem Hani jest pani Barbara Staniczek-Szurek. Gratulujemy!

 

Sukces po angielsku


Niezwykle miło jest nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Igor Chrzanowski, awansował do III etapu ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Opiekunem ucznia jest pani Barbara Staniczek-Szurek. Życzymy sukcesu w ostatnim etapie Grinning Face

 

Charytatywna zbiórka nakrętek

Zakończył się pierwszy etap zbiórki nakrętek w wielkiej akcji charytatywnej dla naszego kolegi z SP1 w Rydułtowach. Najbardziej zaangażowani w zbiórkę uczniowie zostali nagrodzeni. Dziękujemy za udział w dotychczasowej akcji i zachęcamy do dalszej zbiórki nakrętek, które tak jak w I półroczu oddajemy w świetlicy szkolnej.

 

Biała szkoła

Od poniedziałku nasi uczniowie z klas IV i VII przebywają na Białej Szkole, gdzie przede wszystkim uczą się biegać na nartach, uczestniczą w normalnych lekcjach, ale również biorą udział w wielu innych atrakcjach, takich jak kulig, basen, ognisko z pieczeniem kiełbasek czy seanse filmowe. Opiekunami naszych młodych narciarzy są pan Sławomir Szurek oraz panie Ewa Skaba, Beata Spakowska i Barabara Staniczek-Szurek. Życzymy udanego pobytu w górach i bezpiecznego powrotu do domu Slightly Smiling Face Więcej zdjęć tutaj i na naszym FB.


 

Matematyka bez granic

Wczoraj w naszej szkole uczniowie klas trzecich Gimnazjum brali udział w etapie finałowym XXX edycji Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez Granic".  Do rozwiązania było 10 zadań - w tym jedno w j. angielskim. Konkurs miał charakter rywalizacji klasowej, więc trzeba było wykazać się przede wszystkim dobrą organizacją i integracją. Było dużo dobrej matematycznej zabawy i mogliśmy w ten sposób uczcić rok 2019 - Rok Matematyki. Na wyniki trzeba będzie trochę poczekać ... Więcej zdjęć tutaj. 

UWAGA!!!

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VII i III gimnazjum odbędzie się w poniedziałek - 4.03.19 o godzinie 8.55 w bibliotece.

ZAPRASZAMY Slightly Smiling Face

 

WARTO POMAGAĆ

O tym, że dobro powraca, wiedzą wszyscy. Dziś ja pomogę komuś, jutro - ktoś pomoże mi. Dlatego zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli o wsparcie zbiórki na nowe wózki inwalidzkie dla Patryka i Sebastiana. Akcję przeprowadza Stowarzyszenie Razem Raźniej, z którym współpracuje nasza szkoła.

https://www.facebook.com/pomagajmyrazemrazniej/videos/1766619546777549/


Wpłaty można dokonywać na konto
Banku Millennium:
83 1160 2202 0000 0003 5069 6117
Z dopiskiem
"Wózki dla Bliźniaków"
lub poprzez link poniżej⬇️
https://pomagam.pl/wozkidlablizniakow…

 


Strona 9 z 67