• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

Konkurs języka angielskiego

5 kwietnia nasi uczniowie uczestniczyli w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Pokaż mi swój język”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach. Angliści są z nich bardzo dumni :) Gratulujemy im umiejętności i odwagi Slightly Smiling Face

 

"Mistrz tabliczki mnożenia"


"Mistrz Tabliczki Mnożenia" - II etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów kl. III i IV. Wspólny wyjazd reprezentantów SP1, SP3 i SP4. Wyniki za dwa tygodnie, ale bliskie spotkanie z matematyką NAJWAŻNIEJSZE Smiling Face


 

Koncert laureatów w Knurowie


3 kwietnia 2019 w Knurowie - Szczygłowicach odbył się koncert laureatów Rejonowego Festiwalu Piosenki Turystycznej. Nasze zespoły dały wspaniały koncert i odebrały laury:
Czwóreczki - drugie miejsce
Grosik - pierwsze miejsce
Best sound - pierwsze miejsce.
Zespoły przygotowali Pani Joanna Solich i Pan Stefan Drożdżok.


 

Podziel się z innymi


Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji „ZAJĄCZEK DLA ŚWIETLICY TACY SAMI” – zbieramy różne pomoce plastyczne (bloki, kredki, pastele, mazaki, farby i co tylko przyjdzie Wam do głowy). Dary składamy u wychowawcy do 16 kwietnia.

 

Góra Grosza

W zeszłym tygodniu zakończyła się zbiórka podczas tegorocznej akcji Góry Grosza. Udało nam się zebrać 1460,77zł Grinning Face Pieniądze zostaną przekazane Towarzystwu Nowy Dom. Wśród klas najwięcej zebrali:

1 miejsce – klasa 1b – 361,87 zł
2 miejsce – klasa 7a – 228,09 zł
3 miejsce – klasa 6a – 199,03zł
Gratulujemy zwycięzcom, chociaż wiemy, że nie o zwycięstwo w tej akcji chodzi! DZIĘKUJEMY!

Kwoty zebrane przez pozostałe klasy:
1a – 115,82 zł
2a – 113, 97 zł
2b – 123,11 zł
4a – 59,49 zł
5a – 132,77 zł
3B – 36, 27 zł
3C – 26, 89 zł
3D – 50,43 zł
3E – 13, 03 zł

 

Warto czytać!

Miło nam poinformować, że nasze uczennice Paulina Pyszny i Kaja Twardzik z 6a zostały laureatkami powiatowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu - Wielka Liga Czytelnicza. Gratulujemy Grinning Face

 

Zebranie rodziców


Informujemy, że dnia 2 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

 

Sprawdziliśmy umiejętności matematyczne


21 marca odbył się w naszej szkole po raz kolejny konkurs "Kangur matematyczny", startowało 46 osób. Teraz czekamy na wyniki ...


 

Uczniowie i rodzice SP 4 kochają zwierzęta!

Przez dwa ostatnie dni, w czasie przerw, nasz szkolny korytarz był miejscem prawdziwego cudu - teraz możemy już napisać, że tegoroczna akcja pomocy zwierzętom w schronisku zakończyła się wspaniałym rekordem - zebraliśmy 736,90 zł! Takiego sukcesu jeszcze nie było. Spora w tym zasługa rodziców, bo blisko połowa tej kwoty pochodzi ze sprzedaży ich wypieków i kanapek. Wielkie brawa należą się też klasie Va, która zorganizowała i przeprowadziła całą akcję.

Kochani uczniowie i szanowni rodzice - pokazaliście, że macie wielkie serca, a los skrzywdzonych zwierząt nie jest Wam obojętny. DZIĘKUJEMY!!!

 

Po raz kolejny będziemy pomagać!

Wszyscy miłośnicy zwierząt mogą przyłączyć się w czwartek i w piątek do szkolnej akcji pomocy zwierzętom w schronisku. Na korytarzu szkolnym będziemy zbierać pieniądze, suchą karmę, zabawki, itp. Rodzice pieką ciasta i robią kanapki, które będą sprzedawane w czasie przerw, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy.

Pomagamy zwierzętom już od kilkunastu lat. Każdy, kto kocha psy i koty może wspierać naszą akcję.

Pomagajcie razem z nami!

Organizatorzy - klasa Va

 
Wiosenna akcja szczepienia lisów

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 04 do 13 kwietnia 2019 r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie prowadzona przy użyciu samolotów startujących z lotniska Katowice-Muchowiec. Szczepionka zostanie zrzucona z wysokości około 200 metrów, na obszarze woj. śląskiego o powierzchni 7316 km2.
W 2019 r. ze szczepień zostały wyłączone następujące obszary woj. śląskiego:
- gmina Blachownia, Kłomnice, Kruszyna, Mykanów i Rędziny w powiecie częstochowskim,
- gminy Pyskowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek i Wielowieś, w powiecie gliwickim,
- powiatu kłobuckiego,
- gminy Ciasna, Herby, Kochanowice, Lubliniec i Pawonków w powiecie lublinieckim,
- powiatu raciborskiego,
- gminy Krupski Młyn w powiecie tarnogórskim,
- gminy Lubomia w powiecie wodzisławskim.
W sumie na terenie województwa śląskiego podczas wiosennej akcji szczepień zostanie wyłożonych 146320 dawek szczepionki (20 dawek szczepionki na 1 km2). Szczepionki będą zrzucane nie tylko nad lasami, ale również nad pozostałymi terenami zielonymi np. pola, łąki, ogródki działkowe. Jednocześnie w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie (WPKiW) dodatkowo zostanie wyłożonych ręcznie 160 dawek szczepionki.
Przynęta, w której zatopiona jest szczepionka, ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby. Zapach przynęty lisy wyczuwają z odległości około 800 metrów. Podczas podjęcia przynęty przez lisa, tym samym przegryzieniu zatopionej w niej kapsułki zawierającej szczepionkę, w wyniku kontaktu szczepionkowego wirusa z błoną śluzową dochodzi do zaszczepienia lisa.

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców województwa o niepodnoszenie szczepionek. Znalezioną przynętę należy pozostawić w danym miejscu. Należy pamiętać o tym, że „zapach ludzki” pozostawiony na przynęcie sprawia, że staje się ona nieatrakcyjna dla lisa. Jednocześnie przypominamy, że przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone (lasy, pola, łąki). Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje również, że sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka. Natomiast w przypadku otwarcia kapsułki, która znajduje się we wnętrzu przynęty, należy niezwłocznie skontaktować się lekarzem medycyny informując go o tym fakcie.

Po kontakcie z płynną zawartością kapsułki należy również bezzwłocznie umyć wodą z mydłem części ciała, które zetknęły się ze szczepionką. Wprowadzenie akcji doustnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie sprawdziło się jako najskuteczniejsza metoda zwalczania wścieklizny w Europie. Akcja wykładania szczepionek w województwie śląskim odbywa się od 1995r., dwa razy w ciągu roku: wiosną i jesienią. Akcje szczepienia lisów wolno żyjących finansowane są z rezerwy budżetu państwa oraz współfinansowane przez Unię Europejską.

Na terenie województwa śląskiego w ostatnich latach stwierdzono:
1. w 2003 roku 1 przypadek wścieklizny u zwierząt dzikich,
2. w 2004 roku 2 przypadki wścieklizny u zwierząt,
3. w 2005 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
4. w 2006 roku 1 przypadek wścieklizny u nietoperza,
5. w 2007 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
6. w 2008 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
7. w 2009 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
8. w 2010 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
9. w 2011 roku 1 przypadek wścieklizny u lisa wolno żyjącego,
10. w 2012 roku 1 przypadek wścieklizny u psa,
11. w 2013 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
12. w 2014 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
13. w 2015 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
14. w 2016 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,
15. w 2017 roku 1 przypadek wścieklizny u nietoperza,
16. w 2018 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny.

Wszelkie dodatkowe informacje w ww. sprawie będą udzielane pod numerem telefonu: 32 42 88 615
 

Kolejne muzyczne sukcesy

W piątek 22 marca nasi uczniowie wzięli udział w I Regionalnym Festiwalu Piosenki Turystycznej „Powędruj z piosenką” w Knurowie. Dzieciaki z zespołu "Czwóreczki", zespół klas 4-7 "Grosik" oraz młodzież z zespołu "Best sound" zaprezentowali się świetnie. Przygotowani przez pana Stefana Drożdżoka oraz panią Jaonnę Solich wykonali żeglarskie szanty. Nasi reprezentanci nie mieli sobie równych bowiem wszyscy zostali laureatami w swoich kategoriach. Gratulujemy uczniom i opiekunom Grinning FaceThumbs Up Zobaczcie filmiki na naszym szkolnym profilu FB :) 

Recytujemy po angielsku

Reprezentacja szkoły w osobach Nataszy Klimanek i Pawła Górskiego reprezentowała nas w tym tygodniu podczas III Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Języku Angielskim dla klas 1-3. Poziom recytacji wszystkich uczestników był niezwykle wysoki i bardzo gratulujemy Nataszy i Pawłowi ich występów, pięknej recytacji i umiejętności radzenia sobie z tremą! Jesteśmy z nich bardzo dumni!!!


 

Święto liczby Pi

Liczba π to jedyna liczba, która ma swoje święto - 14 marca. Po raz pierwszy Dzień Liczby π obchodzono w 1988 roku w San Francisco. Do dziś w Stanach Zjednoczonych cieszy się ono dużą popularnością. Z tej okazji w naszej szkole po raz kolejny uczciliśmy ten πękny dzień. Okrągłe ciasteczka z liczbą π były tak smaczne, że znikały z prędkością światła, a prace wykonane przez uczniów pod okiem starszych koleżanek będą nam o kołach przypominać jeszcze przez długi czas. Grinning Face With Smiling Eyes Zobaczcie resztę zdjęć tutaj.


 

 

 

Mamy laureata!

 

Bardzo miło jest nam poinformować, że Igor Chrzanowski (3b) został laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Wielkie gratulacje dla Igora i jego opiekunki, pani Barbary Staniczek-Szurek Grinning Face Thumbs Up

 


Strona 9 z 68