• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

Wizyta Comeniusa w Niemczech

Spotkanie partnerów Comeniusa w Niemczech.W dniach 10 – 16 października 2010 uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 1 brali udział w międzynarodowej wizycie w Niemczech zorganizowanej w ramach programu Comenius.
Małe miasteczko Dürrwangen, w Badenii-Wirtembergii, było miejscem, gdzie spotkaliśmy się z naszymi partnerami ze szkół z Hiszpanii, Litwy, Rumunii i Niemiec. Od 2009 roku razem realizujemy szkolny wielostronny projekt pod nazwą „Chleb powszedni w naszym zglobalizowanym świecie”.
Pierwszy dzień wizyty miał charakter zapoznawczy – wzajemnie prezentowaliśmy swoje tradycyjne pieśni oraz tańce z naszych krajów. Każda grupa przygotowała również swój „narodowy kącik” z tradycyjnym chlebem, ciastami oraz innymi słodyczami.

Więcej…
 

Święto Pieczonego Kartofla

XII Święto Pieczonego Kartofla


Znajduję się przed drzwiami wejściowymi do Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach. Jest sobota 2 października 2010 r. Dziś odbywa się coroczny festyn - Święto Pieczonego Kartofla. W środku tłumy ludzi. Wiele osób idzie w kierunku sali gimnastycznej.
Właśnie zaczęły się występy. Słychać muzykę i śpiew dziewczyn z  kółka wokalnego. Kieruję się na boisko szkolne, gdzie rozgrywane są mecze piłki nożnej. Po drodze mijam przeróżne stragany z pizzą, cukierkami, napojami czy innymi smakołykami przygotowanymi przez uczniów. Cały czas trwa loteria fantowa. W pokoju nauczycielskim można wymieniać losy na ciekawe nagrody. Dowiedziałam się, że na festyn przyjechali goście z Niemiec. Pod koniec imprezy zaczęła się licytacja przepysznie wyglądającego tortu. Wylicytowano kwotę ponad 600 zł. W końcu nadszedł czas na losowanie głównej nagrody, czyli roweru. Sala wypełniona po brzegi. Zwycięski okazał się numer 36. Główna nagroda powędrowała do ucznia z klasy 2a.
Wiele osób chwali festyn. Ja także uważam, że była to bardzo udana impreza.

 

Beata Bugla, kl. 2a

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Dnia 1 września 2010 r. nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pani dyrektor, Alicja Kołodziej, powitała po wakacyjnej przerwie uczniów i nauczycieli, życząc wszystkim kolejnych miesięcy efektywnej nauki i pracy. Program artystyczny przygotowany został przez samorząd szkolny pod nadzorem pani Magdaleny Szklanny, a nad oprawą muzyczną czuwał jak zawsze pan Stefan Drożdżok.
Naszymi gośćmi z ramienia Urzędu Miasta byli pani Barbara Wojciechowska, przewodnicząca Komisji oświaty, kultury, sportu, zdrowia i spraw społecznych, oraz pan Krzysztof Jędrośka, sekretarz miasta.
Wszystkim pedagogom i ich wychowankom życzymy wytrwałości i sukcesów.

 


Strona 75 z 75

Reklama

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 
Reklama