• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

Maseczki na Ratunek Szpitalom


W obliczu epidemii jako szkoła nie chcemy zostać obojętni na potrzeby ludzi, którzy walczą o nasze życie. Dołączyliśmy do akcji NA RATUNEK SŁUŻBIE ZDROWIA, współpracujemy ze Stowarzyszeniem RAZEM RAŹNIEJ.
Pilnie poszukiwane osoby do pomocy - krawcowe i osoby do cięcia materiału.
Kto chętny prosimy o kontakt albo przez wychowawcę albo pod numerem 508160654.

Sprawdź na Facebooku tutaj.

Jeśli nie masz czasu, a chcesz wspomóc akcję, to zachęcamy do wpłaty dowolnej kwoty na zakup materiałów:

https://pomagam.pl/dgym77nn…

To co? Zabieramy się do pracy???

 

Zostań w domu i ... CZYTAJ!

 

Przypominamy o trwających konkursach na:

-NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA

-ZACZYTANĄ KLASĘ

-KONKURS PLASTYCZNY "SMOGOWE POTWORY" klasy I-III

-ZBIÓRKA MAKULATURY (odbiór w późniejszym terminie)

 

Czytamy książki, e-booki, słuchamy audiobooki.

 

Każdy kto będzie się chciał pochwalić, co przeczytał ostatnio, może skontaktować się z panią bibliotekarką codziennie od 10.00 do 12.00  przez Skype: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub przesłać informacje przez dziennik.

 

Poniżej podaje strony, z których warto skorzystać w poszukiwaniu ciekawych książek i lektur.

 

https://wolnelektury.pl/

https://lektury.gov.pl/

https://polona.pl/

https://www.legimi.pl/czas-na-czytanie/

 

Koronawirus - profilaktyka


Jesteśmy współodpowiedzialni za siebie, dlatego apelujemy do każdego:


SIEDŹ W DOMU!


NIE DOTYKAJ UST, OCZU I NOSA!


CZĘSTO MYJ RĘCE!

 


 

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

 

W związku z profilaktyką dotyczącą koronawirusa prosimy o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami:


http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/wazne/zajecia-w-placowkach-oswiatowych-odwolane/


 

Matematyka bez granic

Czwartek był ważnym dniem dla klas 5a i 6a bo właśnie wtedy miała miejsce kolejna odsłona Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez Granic". Tym razem uczniowie młodszych klas musieli wytężyć swoje mądre główki. Świadomość, że w tym samym czasie z tymi samymi zadaniami pracowali nasi rówieśnicy w całej Europie daje nam poczucie integracji i wspaniałej międzynarodowej zabawy Grinning Face.


 

Co musisz wiedzieć o koronawirusie


 

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

 

 

 

Biała Szkoła 2020

Dlaczego by nie zmienić czegoś i nie poprowadzić zajęć w innym miejscu, nauczyć się biegać na nartach czy spędzić aktywniej czas? Z tego założenia wychodzą nasi nauczyciele pod czujnym okiem pana Sławomira Szurka, który już od kilku lat z powodzeniem organizuje dla naszych uczniów zimowe integracyjno-sportowe wyjazdy do Jaworzynki, zwane Białą Szkołą.

W tym roku wyjazd organizowany był dla klas 7a i 7b. Uczniowie nie mieli czasu na nudę. Pomiędzy tradycyjnymi zajęciami była nauka biegania na nartach, basen, dyskoteka, ognisko, wspinaczka wysokogórska, spacery czy wieczór filmowy. Nasza młodzież wraz z opiekunami odwiedziła także Muzeum Świerka i Wolierową Hodowlę Głuszców. Emocje podkręciły jeszcze zawody pływackie i tenisowe. Także, jak widzicie działo się w minionym tygodniu. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez opieki i zaangażowania naszych nauczycieli. Dziękujemy panu Sławkowi Szurkowi za organizację tego fajnego wyjazdu oraz paniom Beacie Spakowskiej, Ewie Skaba, Bogusi Kubik, Joannie Frelich oraz Barbarze Staniczek-Szurek za opiekę, prowadzone zajęcia i pomoc kiedy jej potrzebowaliśmy :) Było super!

Więcej zdjęć tutaj.

 

Nagrodzeni w konkursie wojewódzkim


W minionym tygodniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród X Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej „Wykreuj historię”. Milena Kalawski z klasy 6a zdobyła I miejsce, a Hanna Pawlik z 7b otrzymała wyróżnienie II stopnia. W konkursie wzięło udział ponad 70 uczestników. Gratulujemy naszym uczennicom oraz ich opiekunce pani Ewie Skaba.


 

Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Marysia Kolar z klasy 8a wzięła udział w II etapie ogólnopolskiego konkursu „Lust auf Lesen?” w Katowicach. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą umiejętnością czytania ze zrozumieniem w języku niemieckim. Teraz czekamy trzymamy kciuki i czekamy na wyniki Slightly Smiling Face

 

Nasi uczniowie w konkursie międzynarodowym

W czwartek klasa 8a wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie „Mathématiques Sans Frontières” (Matematyka Bez Granic) – edycja Polska. Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Pozwala na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijaniu twórczej aktywności uczniów. Ponadto wyrabia umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Daje również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą swoich rówieśników z Europy oraz zachęca do pokonywania barier językowych w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej. Trzymamy kciuki za 8a - wyniki już wkrótce :)


 

Wzruszające spotkanie z poezją

 

W sobotę, 22 lutego, w Rydułtowskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie poetyckie, w ramach którego promowano najnowszy tom wierszy poetki z Rydułtów - Pani Ewy Wierzbińskiej-Kloski. Z nadarzającej się okazji atrakcyjnego spędzenia sobotniego popołudnia skorzystała część uczniów naszej szkoły - siedmioosobowa grupa z klasy Va. Ruszyli na to spotkanie z zeszytami z języka polskiego (aby zdobyć autograf) i z telefonami przygotowanymi do robienia pamiątkowych zdjęć. Niektórym towarzyszyli rodzice lub babcie. Reprezentacja naszej szkoły ucieszyła poetkę, która wzruszyła się obecnością na sali tak młodych ludzi i ich zainteresowaniem wierszami.

Uczniowie zgodnie twierdzą, że spotkanie dostarczyło im wielu emocji, poezja zachwyciła, a główna bohaterka zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.

W poniedziałek, na lekcji języka polskiego, dziewczęta i chłopcy z całą klasą dzielili się wrażeniami, czytali wiersze (Pani Wierzbińska-Kloska podarowała naszej szkole jeden egzemplarz swojego tomiku poezji wraz z dedykacją), prezentowali zdjęcia. Teraz cała klasa planuje zrobić gazetkę na szkolnym korytarzu poświęconą sobotniemu wydarzeniu.

Dobrze jest zainteresować się twórczością artystów z Rydułtów i mieć świadomość tego, że obok nas żyją i pracują naprawdę niezwykli ludzie.


 

Kocham Cię, Mamo! Kocham Cię, Tato!

Walentynkowa lekcja wychowawcza, czyli zajęcia otwarte dla rodziców

 

Umiejętność składania życzeń, sztuka pakowania i wręczania prezentów, zacieśnianie więzi rodzinnych, radość ze wspólnego świętowania - to główne obszary działań prezentowane podczas lekcji otwartej, na jaką klasa VIa zaprosiła swoich rodziców w ostatni czwartek, czyli 20 lutego. Spotkanie to dostarczyło wielu wzruszeń obserwującym zajęcia rodzicom, a dzieciom pokazało, ile satysfakcji można czerpać z tego, że z miłością troszczymy się o drugiego człowieka.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich obecnych - po skończonej lekcji - była wspólna uczta składająca się z przepysznych pączków, które z okazji tłustego czwartku zafundowali rodzice. Gratulujemy klasie VI a oraz pani Iwonie Wojaczek pomysłu i realizacji tych oryginalnych zajęć.

 

Wielka radość i sukces naszych uczennic


Z radością informujemy, że nasze ósmoklasistki Martyna Pieczka i Patrycja Dronszczyk zajęły 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "You Can Speak English". Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Wodzisławiu Śl. i  Szkołę Językową Pascal Connect, pod patronatem PODN w Wodzisławiu Śl. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością mówienia w języku angielskim. Jedną z konkurencji był spontaniczny dialog z native speaker'em, gdzie oprócz umiejętności językowych ważne było też opanowanie i pokonanie tremy. Inną konkurencją, która wymagała przygotowania uczniów było zareklamowanie produktu, gdzie oprócz zdolności mówienia po angielsku ważna była pomysłowość i oryginalność, a także współpraca. We wszystkich tych aspektach nasze uczennice spisały się rewelacyjnie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczennice przygotowała pani Marzena Wycisk.

 

„SMOGOWE POTWORY”

KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS  I-III

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO:

·        Cele konkursu:

- rozwijanie świadomości ekologicznej

- uświadamianie wpływu smogu na otoczenie

- propagowanie sposobów zapobiegania zjawisku smogu

- rozwijanie kreatywności dzieci w zakresie technik sztuki    plastycznej

·        Uczestnicy:

- Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-III SP4

·        Praca konkursowa:

- Temat: smog - jego wpływ na otoczenie

- Rozmiar pracy: A4

- Forma: płaska

- Praca ma być wykonana samodzielnie przez autora

- Podpisane na odwrocie prace oddajemy do szkolnej biblioteki  do 25.03.20

·        Kryteria oceny:

- zgodność pracy z tematem konkursu

- oryginalność/ kreatywność

- walory artystyczne, m.in. kompozycja, kolorystyka, technika wykonania

ZAPRASZAMY!!!

 

Konkurs „TEATR TO … ”


·         Zapraszamy do udziału w wojewódzkim konkursie na plakat.

·         Prace mają być odpowiedzią na jedno z pytań:

- Po co jest teatr?

- Z czym kojarzy mi się teatr?

- Co wnosi teatr do mojego życia?

·         Format A4

·         Technika: rysunek, malarstwo, kolaż (elementy płaskie, niebrudzące)

·         Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych 7-9 lat, 10-13 lat, powyżej 13 lat

·         Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się u pani Frelich w szkolnej bibliotece.

·         Nie wolno umieszczać danych autora na pracy.

·         Prace oddajemy do 6.03.20

ZAPRASZAMY!

 


Strona 8 z 75

Reklama

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 
Reklama