• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

"Smerfy" w naszej szkole

W miniony wtorek grupa uczniów z klas IV, V i VI oraz 3C zaprezentowała przedstawienie w języku angielskim pt.: "The Smurfs". Młodzi aktorzy bardzo wczuli się w swoje role i dobrze oddali charakter granych przez siebie postaci. Następny występ grupy odbędzie się dla młodzieży z Niemiec w ramach projektu wymiany polsko-niemieckiej. Fajnie jest ćwiczyć grę aktorską i języki obce w tym samym czasie :) Opiekunem grupy
jest pan Sebastian Grela.


 

Wyjazd na koncert symfoniczny


W tym tygodniu 45 uczniów naszej szkoły (z klasy 3a, 3b, 3c, 3d, 3e i 7a) wzięło udział w kolejnym Symfonicznym Koncercie Edukacyjnym w siedzibie NOSPR-u, czyli Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wysłuchaliśmy utworów m.in. Dvoraka, Musorgskiego, Rimskiego-Korsakowa i Wagnera i po raz kolejny podziwialiśmy piękno sali koncertowej.


 

Gazetka elektroniczna SP 4


W tym dziale zapraszamy do przeczytania naszej gazetki szkolnej, która zawiera artykuły i informacje,

których często nie ma na naszych stronach internetowych.

Jest ona tworzona głównie przez naszych uczniów, dlatego tym większa będzie nasza radość

jeżeli zechcecie ją pobrać (klikając na dany numer) i przeczytać Grinning Face

Życzymy przyjemnej lektury.

Numer 1 / 2019

 

Muzyczna lekcja

Dzisiaj klasy 1a i 1b uczestniczyły w zajęciach z Anią Kolbusz - "Spotkanie z muzyką". Uczniowie mieli okazję między innymi posłuchać fragmentów utworów wykonanych na gitarze klasycznej, ukulele i guitalele. Kameralne spotkanie z muzyką klasyczną wprowadziło najmłodszych w zaczarowany świat dźwięków i artystycznych emocji. Aniu bardzo DZIĘKUJEMY i mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie. Więcej zdjęć tutaj.


 

„Ziemia w naszych rękach”


Mając świadomość, że o naszą planetę powinniśmy dbać cały rok, nie tylko 22 kwietnia, kiedy przypada Dzień Ziemi, dzisiaj w naszej szkole odbył się finał Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Po 6 etapach potyczek ekologicznych udało się zwyciężyć drużynie w składzie: Hanna Pawlik, Emilia Kolar, Igor Bojdoł i Paweł Wochnik. Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom z klas IV -VII. Zobaczcie resztę zdjęć tutaj.


 

Kangurowe sukcesy

 

Mamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur". W tym roku w naszej szkole z konkursem zmierzyło się 49 uczniów, z których pięciu zdobyło wyróżnienia, a są to Kamila Mańka 3b, Damian Fliegel 3b, Maria Kolar 7a, Hanna Pawlik 6a i Paulina Pyszny 6a. Natomiast Robert Bober 5a i Emilia Kolar 4a otrzymali wynik bardzo dobry. Wielkie brawa i gratulacje dla naszych matematycznych mistrzów Grinning Face With Big Eyes

 

Wycieczka do Warszawy

W mijającym tygodniu klasy 3a, 3c i 3e spędziły trzy dni w stolicy naszego kraju. W pierwszym dniu eksperymentowaliśmy w Centrum Nauki Kopernik, spacerowaliśmy po ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz przechadzaliśmy się Królewskimi Łazienkami. We wtorek byliśmy na Wojskowych Powązkach, gdzie pochowanych jest wielu znanych Polaków. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy również Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście i Zamek Królewski. Obserwowaliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Bardzo atrakcyjnym punktem tego dnia okazał się spektakl w formacie 3D "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo. Zakończyliśmy dzień w Wilanowie, zwiedzając okolice pałacu Jana III Sobieskiego. W środę zgłębialiśmy historię w Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło na nas bardzo duże wrażenie. (Cześć i chwała bohaterom tamtych dni!) Po nim udaliśmy się zobaczyć jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie - Stadion Narodowy. Ostatnim punktem programu był Sejm. Chociaż pogoda nam nie dopisała, to w tak krótkim czasie udało nam się zobaczyć wiele ciekawych miejsc naszej stolicy i poznać ją lepiej :) Więcej zdjęć tutaj.

 
Informacje z MZOPO

Informujemy, że bilans oraz sprawozdanie finansowe MZOPO za rok 2018 znajdują się na stronie BIP Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych
w Rydułtowach w zakładce "Budżet".

 

Świętowanie czas zacząć!


Po raz kolejny obchodziliśmy w szkole Dzień Śląski. Oprócz przypomnienia uczniom kilku faktów z historii, dostarczyliśmy wiele radości i zapewniliśmy dobrą zabawę. Kto chciał, mógł przy mikrofonie zaprezentować swoje wokalne lub recytatorskie zdolności. Wielu uczniów było pięknie ubranych w ludowe stroje. Z głośników rozlegały się śląskie piosenki. Aby umilić nam świętowanie, rodzice upiekli pyszne ciasta. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji tego wydarzenia!

 

Sukces literacki

Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy VI a - Magdalena Wężyk i Martyna Suchanek zostały laureatkami Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży "Złoty Wawrzyn" w kategorii proza. Napisały piękne, dojrzałe prace literackie. Gratulujemy Uśmiech

 

Co wiemy o mrówkach :)

Dzisiaj najmłodsi uczniowie klas 1 i 2 uczestniczyli w niezwykłej, żywej lekcji przyrody, na której tym razem poznali ciekawostki z życia mrówek. Mogli zajrzeć do wnętrza mrowiska oraz podziwiać żywe okazy różnych gatunków mrówek. Na koniec wszyscy ucieszyli się z dyplomików i pamiątkowych gadżetów z mrówkami. Było super!!! Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.


 

Kraków - w słońcu czy w deszczu - zawsze piękny!


Dwudniowa wycieczka do Krakowa klas Va i VIa  przebiegała z deszczem w tle. Dawna stolica Polski jest jednak tak niezwykłym miejscem, że spacer pomiędzy kroplami deszczu nie umniejsza atrakcyjności miasta. Zorganizowana przez nas wyprawa zakładała-oprócz obowiązkowych i dobrze wszystkim znanych punktów wycieczkowych, takich jak np. Wawel czy Sukiennice - odwiedzenie miejsc mniej popularnych, a bardzo ciekawych. Byliśmy więc np. w Muzeum Witrażu, gdzie zwiedzanie i poznanie historii obiektu połączyliśmy z udziałem w warsztatach. Stworzyliśmy przepiękne prace, które pewnie staną się elementami dekoracji naszych sal lekcyjnych. Pojechaliśmy też do Tyńca - miejsca, które starsze klasy kojarzą z „Krzyżakami” H. Sienkiewicza. Kilkusetletnie mury i niezwykłe pamiątki z przeszłości wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Sporo emocji dostarczyły nam też kolejne warsztaty - pisanie gęsim piórem. Mogliśmy się poczuć jak średniowieczny mnich mozolnie przepisujący księgi.

Dwa dni to trochę mało, aby dobrze poznać Kraków i zachwycić się nim, ale wystarczająco dużo, aby rozbudzić ciekawość i chęć powrotu w to niesamowite miejsce.

Iwona Wojaczek


 

Szanowni Państwo,
informujemy, że w związku z zawieszeniem akcji strajkowej, od poniedziałku 29 kwietnia wznowione zostają zajęcia dydaktyczne. Jednocześnie przypominamy, że 2 maja jest dniem wolnym, który będziemy odpracowywać 8 czerwca.

 

1% dla naszej szkoły

 

SZANOWNI PAŃSTWO!

PRZEKAŻMY 1% PODATKU NA RZECZ Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach!

 

Jesteśmy w okresie rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym, który daje możliwość udzielenia wsparcia instytucjom dbającym o rozwój dzieci i młodzieży.

W związku z tym po raz kolejny prosimy Państwa o przekazanie 1 % podatku na rzecz naszej szkoły.

Nasza szkoła współpracuje z Towarzystwem Miłośników Rydułtów.

W zeznaniu podatkowym należy wpisać numer TMR - KRS: 0000002098, a w celu szczegółowym: 1% dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach.

 

Trzy dni w stolicy

Wycieczka do Warszawy 24 - 26.04.2019 klas 3b, 3d i 3a dobiegła końca. Spędziliśmy ten czas na bardzo intensywnym zwiedzaniu miasta Grinning Face Wróciliśmy zmęczeni, lecz pełni pozytywnej energii i bogatsi w wiedzę o naszej pięknej stolicy. Zobaczcie wszystkie zdjęcia tutaj.


 

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

W Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyła się dzisiaj Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2018/2019. W zaszczytnym gronie laureatów znalazła się uczennica klasy 7a Martyna Pieczka - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Opiekunem uczennicy jest pani Beata Spakowska. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

 


Strona 8 z 68