• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach

Jesteśmy najlepsi w kraju i bardzo odblaskowi

 

Z wielką radością informujemy, że film pt.: "Bezpieczna szkoła", nakręcony przez uczniów i rodziców z klasy 2b zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym "Świeć przykładem na drodze"Grinning FaceNagrodą za zajęcie I miejsca są odwiedziny Odblaskowego Patrolu w naszej szkole. Czekamy z niecierpliwością na naszych Gości. Serdeczne gratulacje dla uczniów, rodziców i pani wychowawczyni Grinning Face With Big EyesThumbs Up Sprawdźcie również informacje na stronie fb Odblaskowi.pl tutaj oraz na naszym fb tutaj. Poniżej zamieszczamy dwa przesłane przez nas konkursowe filmiki, w tym ten zwycięski.

 

A tak to się zaczęło ...

Parę tygodni temu znalazłam informację o kampanii organizowanej przez portal Odblaskowi.pl.

Ta ogólnopolska kampania społeczna propaguje bezpieczny styl życia oraz promuje świadome zachowania na drodze. Temat jest mi szczególnie bliski. Wraz z moją klasą na spacery nigdy nie wychodzimy bez kamizelek odblaskowych – nawet jak idziemy do lasu :)

Konkursem zainteresowałam uczniów oraz ich rodziców. Postanowiliśmy nakręcić własny film na który pomysł zrodził się bardzo szybko. Poprosiłam, aby każda rodzina nakręciła krótkie filmiki z udziałem dzieci. Filmy miały promować właściwe i piętnować naganne zachowania na drodze. Po kilku dniach mieliśmy wiele ciekawych filmików, które później wykorzystaliśmy przy montażu filmu. Do współpracy zaprosiliśmy także nauczyciela pana Sebastiana Grela, Straż Miejską oraz Policjanta Dzielnicowego. Chcąc pokazać jak ważne są odblaski, część filmu kręciliśmy na ulicach Rydułtów wieczorem. Autorem zdjęć z drona był pan Jacek Krakos. W efekcie naszych prac powstały dwa filmiki zmontowane przez mamy – panią  Helenę Mainczyk oraz panią Monikę Gutmańską, które zostały wysłane na konkurs.

Praca przy filmie pokazała, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych mimo, że dla wszystkich był to „pierwszy film". Zabawa w aktorów przyczyniła się, do jeszcze większej integracji naszej klasowej rodziny. Cieszy mnie fakt, że udało nam się także spopularyzować bezpieczne zachowania na drodze w ciągu dnia i po zmroku.

Nawet nie marzyliśmy o tym, że nasz film okaże się najlepszy w kraju. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia oraz nagrody dla całej szkoły. Dalej chcemy promować bezpieczne zachowania wśród najmłodszych.

Koordynator projektu

Ewa Kolbusz - wychowawca 2b

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

„MIEJSCA PAMIĘCI W NASZYM MIEŚCIE W JESIENNEJ SZACIE”

zrealizowany w ramach projektu: „PAMIĘTAMY O BOHATERACH”


Wyniki:

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce – Hanna Mandrysz

II miejsce – Bruno Urbisz

III miejsce – Maciej Pieczka

Wyróżnienie – Karolina Pawlik

Kategoria klasy VII-VIII

I miejsce – Julia Skowronek

II miejsce – Martyna Pieczka i Martyna Stępień

Wyróżnienie – Kajetan Kaczmarczyk, Larysa Kolańczyk, Hanna Pawlik


Gratulujemy zwycięzcom Uśmiech


 

„POLSKI MY NARÓD, POLSKI RÓD …”

„Zgubiłeś drogę? Dokąd iść, nie wiesz,

Człowiecze XXI wieku?

Nie pamiętasz, czy nie chcesz pamiętać tego,

co najważniejsze? Ja ci przypomnę.

Posłuchaj. Niech historia Ci pokaże, jakie

było i jakie jest to twoje miejsce na ziemi.”

W niecodziennej atmosferze 4 listopada 2019 roku w sali teatralnej Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks” odbyła się uroczystość upamiętniająca Święto Niepodległości – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność … symbol wiary i zwycięstwa. Akademia z udziałem całej społeczności uczniowskiej była częścią realizowanego wraz z Urzędem Miasta Rydułtowy projektu „PAMIĘTAJMY O BOHATERACH”.
Nasze zaproszenie przyjęli wyjątkowi goście: p. Mariola Bolisęga z-ca burmistrza miasta Rydułtowy, p. Ingrid Ciwis - autorka niedawno wydanej książki o historii parafii św. Jerzego, p. Robert Grzybek i p. Władysław Szymura – żołnierze Armii Krajowej, p. Alicja Kołodziej - długoletnia dyrektor Gimnazjum nr 1, a obecnie radna miasta Rydułtowy i p. Henryk Machnik - współtwórca i prezes Towarzystwa Miłośników Rydułtów. Były pieśni, wiersze, impresja taneczna, ale co najważniejsze chwila refleksji i zadumy. Czy to święto skłoni nas do zastanowienia się nad przyszłością? Czy słowa Bóg, Honor, Ojczyzna coś dla nas znaczą? Tak, można rzec wiele. Poprzez uczciwą naukę, wypełnianie codziennych obowiązków, służenie pomocą innym, właściwą postawę w szkole, w domu - szanując godność swoją i innych pozostajemy wierni wartościom, które ocaliły naszą Ojczyznę i kroczymy drogą wytyczoną nam przez przodków … Niech to będzie nasza wspólna POLAKÓW – droga. Pamiętajmy, że „WOLNOŚĆ stale trzeba zdobywać, nie można jej tylko posiadać …”. W trakcie uroczystości wręczone zostały uczniom nagrody za udział w konkursie piosenki patriotycznej i konkursie fotograficznym „Miejsca Pamięci w Rydułtowach w jesiennej szacie.” Gratulujemy wszystkim laureatom i aktorom, którzy przygotowali tę wspaniałą uroczystość! Po jej zakończeniu odbyło się ciekawe spotkanie młodzieży z zaproszonymi gośćmi, którzy odpowiadali na pytania dotyczące pojmowania patriotyzmu dawniej i dziś, historii miasta i parafii, działalności TMR oraz rad, jakie można udzielić młodym ludziom podejmującym życiowe decyzje. Dzisiaj, gdy upamiętniamy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przyświeca nam jedna myśl: musimy usilnie dążyć do pielęgnowania tego, co nas łączy - także między pokoleniami, a mądrze dyskutować o tym, co nas dzieli. Dziękujemy naszym gościom, którzy swą postawą i działalnością udowodnili, że można wspólnie budować i tworzyć wielkie rzeczy ponad podziałami.

„Każda epoka ma swe własne cele

I zapomina o wczorajszych snach:

Nieście więc wiedzy pochodnię na czele

I nowy udział bierzcie w wieków dziele, —

Przyszłości podnoście gmach!”

Jesteśmy pewni, że dzięki takim spotkaniom nie zapomnimy o ludziach, którym zawdzięczamy to, kim dzisiaj jesteśmy i jak dziś żyjemy.

Mamy nadzieję, że będziemy umieli sprostać wyzwaniom nowych czasów i starczy nam odwagi, aby realizować własne marzenia i odcisnąć swój ślad na kartach historii, tworząc rzeczy wielkie. Potrzeb i problemów do rozwiązania jest przecież wiele.

Za całe przedsięwzięcie odpowiedzialni byli nauczyciele: Ewa Skaba, Katarzyna Ziembicka, Beata Spakowska i Stefan Drożdżok.

Więcej zdjęć na naszym FB.

 

 

Uwaga!

Ruszyła rejestracja osób, które chcą zostać wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 28 Finału WOŚP w Rydułtowach.

Jeżeli masz ochotę aby w dniu 12.01.2020 r. bawić się razem z nami, a zarazem pomóc podczas kwesty - to już teraz serdecznie zapraszamy

do rejestracji jako wolontariusz na

https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

Pamiętaj o wybraniu sztabu #2902 Rydułtowy!

Bieżące informacje znajdziecie na stronie

https://www.facebook.com/wosp.rydultowy/

 

Spełnione Wakacyjne Marzenia

No i w końcu stało się :) Zorganizowany przez Radę Uczniowską konkurs plastyczny "Spełnione Wakacyjne Marzenia" rozwiązany.

Gratulujemy wszystkim kreatywności, a nagrody za najlepsze prace otrzymują:


Klasy 1
Miejsce 1 ex aequo:
Wiktoria Kocur 1B
Mikołaj Pielczyk 1B
Miejsce 2 - Lena Kosteczka 1A
Miejsce 3 - Liliane i Jakub Grabietz 1B

Klasy 2
Miejsce 1 - Zosia Grygo 2A
Miejsce 2 ex aequo:
Rozalia Malcharczyk 2B
Karolina Więcek 2A
Miejsce 3 - Natasza Klimanek 2A

Klasy 3
Miejsce 1 - Milena Matuszny 3A
Miejsce 2 - Urszula Miler 3A
Miejsce 3 - Emilia Reś 3A
Wyróżnienie: Antoni Ochojski 3B

 

Konkurs Piosenki Wojskowej i Patriotycznej

Konkurs piosenki patriotycznej rozstrzygnięty. 29 października 2019 r. odbyły się przesłuchania muzyczne Konkursu Piosenki Wojskowej i Patriotycznej realizowanego w ramach projektu "Pamiętamy o bohaterach". Wyłonieni podczas konkursu laureaci zaprezentowali się 4 listopada podczas akademii z okazji 11-tego listopada w RCK. 1 miejsce zdobył zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Natasza Klimanek, Hanna Pawlik, Martyna Pieczka. 2 miejsce wyśpiewał zespół Grosik, natomiast 3 miejsce Emilia Chlebowska. Jury przyznało również 3 wyróżnienia: dla zespołu Czwóreczki, dla zespołu wokalno-instrumentalnego klasy 8a oraz Pauliny Pompy i zespołu klasy 2b. Wyłonienie laureatów nie było proste ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom i kulturę muzyczną. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych Grinning Face


 

 

 

Integracja poprzez festiwal

30 października w Rydułtowskim Centrum Kultury "Feniks" odbył się Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "To Ja 2019". Celem tej imprezy jest prezentacja dorobku artystycznego a także integracja społeczna osób z niepełnosprawnością z terenu okolicznych powiatów. Klasa IV a reprezentowała naszą szkołę podczas festiwalu. Uczniowie wykonali piosenkę z repertuaru Małgorzaty Ostrowskiej, "Meluzyna". Klasa otrzymała pamiątkową statuetkę oraz dyplom uczestnictwa. Gratulujemy profesjonalnego wykonania, a także pięknych strojów i choreografii Grinning Face Co nas równie mocno cieszy to fakt, że zarówno klasa jak i środowisko lokalne spędza ze sobą więcej czasu, poznając się bliżej i integrując Thumbs Up


 

Sukcesy plastyczne


Emilia Knura z kl. 2b oraz Paweł Górski z kl. 3a zajęli 1 miejsca w międzyszkolnym konkursie plastyczny "Ptaki - nasi skrzydlaci przyjaciele". Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

 

Jeże w naszej szkole i zbiórka dla nich :)

10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża - z tej okazji w naszej szkole będziemy gościć hodowcę jeży pigmejskich i wiewiórek lotopałanek. Uczniowie klas l-lll będą mieli możliwość bliskiego obcowania ze zwierzątkami na lekcjach - będziemy karmić zwierzaki, obserwować z bliska ich zachowania, a odważni będą mogli pogłaskać kolczastego zwierza. W podziękowaniu za wizytę chcielibyśmy przygotować niespodziankę dla tych miłych zwierzątek. W środę 30 października i czwartek 31 października odbędzie się w naszej szkole zbiórka karmy, żwirku, podkładów higienicznych, które na pewno się im przydają. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w zbiórce "I Ty możesz pomóc jeżom!" Przynosimy karmę firmy Royal Canin lub Animonda drobiową najlepiej małe opakowania, podkłady higieniczne, żwirek Cat’s Best Eko Plus. Będziemy również zbierać pieniądze na zakup tychże potrzebnych artykułów. Za wszystkie dary Serdecznie dziękujemy! Na ofiarodawców czeka miła niespodzianka! Grinning Face

 

MAKULATURA!

Bardzo dziękuję za duże zaangażowanie i prawdziwą rywalizację.

Głównym celem tej akcji jest uświadamianie naszym uczniom, że każdy człowiek swoim zachowaniem

wpływa na środowisko – im więcej makulatury zbierzemy i przekażemy do powtórnego

przetwarzania, tym więcej drzew zostanie dla następnych pokoleń.

RAZEM ZEBRALIŚMY 7 TON MAKULATURY!

I miejsce – Sandra Fibic – 712 kg

II Robert i Artur Bober

III Anna i Krzysztof Buchalik

IV - Marta Dudzik

Dzielnie walczyły też takie osoby jak:

Oliwia Końka, Wojciech Filipiak, Oskar Wojciechowski, Mateusz Szarowski i Sandra Nowak.

WYNIKI KONKURSU KLASOWEGO:

I MIEJSCE – 5A - 1526 KG

II MIEJSCE - 3A – 1151 KG

III MIEJSCE – 6A – 1068 KG

IV MIEJSCE – 3B – 829 KG

Klasy 5a i 3a otrzymały w nagrodę TORT Grinning Face

WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!!

Organizacją zbiórki zajęła się pani Joanna Frelich.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

 

Badamy Świat Fizyki

Fizyka da się lubić - na dodatkowych zajęciach z fizyki przekonują się o tym uczniowie klas 7 i 8. Zbadać, zmierzyć, sprawdzić oto doświadczalne oblicze fizyki realizowane na zajęciach unijnych z projektu "Obserwuję - Badam - Wiem".


 

koordynator M.Pyszny


Projekt „ Obserwuję – badam - wiem” – realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

"Szkoła pamięta"

Nasza szkoła włącza się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej - "Szkoła pamięta". Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji. Więcej możecie przeczytać tutaj.

 

Kiczyce po raz drugi!

Jesienne wyjazdy do Ośrodka H2O w Kiczycach stają się tradycją naszej szkoły.

Klasy Va i VI a pojechały tam już po raz drugi. Klasa IV odwiedziła to miejsce pierwszy raz. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, integrowali, ale też dużo się nauczyli, np. jak poruszać się w terenie z kompasem w dłoni. Z kolei czwartoklasiści podczas warsztatów „Lego Fun” udowodnili, że potrafią być bardzo kreatywni.

W przyszłym tygodniu pojadą do Kiczyc uczniowie starszych klas. Na pewno wrócą tak samo zadowoleni jak uczestnicy dzisiejszych warsztatów.

Więcej zdjęć na naszym szkolnym FB.


 

Wycieczka klasy 5A do Katowic

Dnia 3 października 2019 roku klasa 5a udała się na wycieczkę do Katowic. Zbiórka miała miejsce na dworcu PKP w Rydułtowach. Przed przyjazdem pociągu utworzyliśmy dwie grupy. Opiekunką pierwszej grupy, do której należałem, była pani Iwona Wojaczek, a drugiej grupy – pani Joanna Frelich. Nasza wychowawczyni, pani Barbara Staniczek-Szurek, zorganizowała dla nas ten wyjazd i tradycyjnie robiła zdjęcia.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Śląskiego. Pierwsza grupa uczestniczyła w warsztatach pt. „Od fantazji do abstrakcji”, natomiast druga grupa – w tym samym czasie – brała udział w zajęciach pt. „ABC teatru”. W ramach warsztatów pierwsza grupa malowała abstrakcyjne obrazki, które przedstawiały emocje i przekształcone zwierzęta. Po zakończonych zajęciach udaliśmy się w umówione miejsce zbiórki – w okolice kas biletowych. Mieliśmy chwilę czasu. Chętni poszli do sklepiku z pamiątkami.

Kiedy druga grupa dołączyła do nas, poszliśmy na wystawę pt. „Przytul Polskę”. Pani przewodnik powiedziała nam kilka słów na temat Polski, wolności i patriotyzmu. W przestrzeni wystawy byliśmy w miejscach pełnych poduch – przytulanek. Miały one kształt Polski w różnych kolorach i buźkach. Odwiedziliśmy Kącik Kibica, gdzie robiliśmy sobie zabawne zdjęcia. Graliśmy w quiz pt. „Czy jesteś prawdziwym Polakiem?”.

Na koniec weszliśmy do strefy Przytulas. Pani przewodnik opowiedziała nam o polskich lasach i zwierzętach w nich żyjących.

Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni. Dostarczyła nam ona wielu ciekawych przeżyć.

Po więcej zdjęć kliknijcie tutaj.

Michał Napiórkowski

uczeń 5a


 


Strona 8 z 71

Osiągnięcia uczniów

Reklama

Pedagog szkolny

Psycholog szkolny

Reklama

Stronę odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 
Reklama